Дарунки на Хануку: 8 фільмів на 8 днів свята

Дарунки на Хануку: 8 фільмів на 8 днів свята

Дарунки на Хануку: 8 фільмів на 8 днів свята
Фото: Ужгородська міська рада

Цього року свято Хануки припадає на 7 грудня та триватиме до вечора 15-го числа. Кінематограф пропонує нам вдосталь фільмів, які зображають ці урочистості — від романтичних історій до горорів та легких комедій.

Суспільне Культура склало добірку з 8 стрічок, де святкують Хануку в найрізноманітніших жанрах і сюжетах.

Все, чого я хочу — це Різдво (2012)

Фільм грає на темі того, як єврейські діти відчувають себе обділеними магією, яка супроводжує Різдво.

Головний герой — хлопчик, який на шляху до сонячної Флориди намагається здійснити свої святкові мрії, обмінявшись квитками на літак з іншою дитиною, яка прямує до зимової країни чудес — Крістмастауна.

"Все, чого я хочу це Різдво", Топ 8 фільмів про Хануку
Кадр із фільму "Все, чого я хочу — це Різдво" (2012). Фото: Paramount Pictures

Вісім подарунків на Хануку (2021)

Сара Левін — самотня оптометристка, яка не втрачає надії знайти кохання та починає знову ходити на побачення. Вона вправно жонглює кількома залицяльниками, водночас її найкращий друг дитинства Деніел Маєрс таємно закоханий у героїню. Поки Сара намагається розібратися, якого саме чоловіка вона хоче бачити біля себе, вона постає перед ще одною загадкою — щовечора на Хануку на порозі її дому з'являються нові подарунки від таємного шанувальника.

"Вісім дарів Хануки, Топ 8 фільмів про Хануку
Кадр із фільму "Вісім подарунків на Хануку" (2021). Фото: TV-G

Перехрестя Деленсі (1988)

Романтична комедія 1980-х років про єврейську жінку, яка шукає себе і знаходить кохання в Нью-Йорку. Головна героїня — працівниця незалежної книгарні на ім'я Іззі — по вуха закохується в претензійну літературну ікону. Проте на шляху її романтичних мрій постає владна бабуся персонажки, яка наймає сваху, щоб та звела Іззі з симпатичним єврейським хлопцем, маринувальником, який до нестями закоханий у дівчину. Дотепний, оригінальний фільм, що, незважаючи на рік свого виходу, абсолютно витримує перевірку часом.

Перехрестя Деленсі, Топ 8 фільмів про Хануку
Кадр із фільму "Перехрестя Деленсі". Фото: Warner Bros.

Американський огірочок (2020)

Канадський і американський комік єврейського походження Сет Роґан грає роль єврейського іммігранта початку XX століття, який прокидається в сучасному Нью-Йорку. Він зустрічає свого правнука, як дві краплі води схожого на нього, що призводить до нестандартної та гостросюжетної комедії. Роґану чудово вдаються обидва образи, і хоча Ханука не є частиною сюжетної лінії, що поєднує різні покоління, фільм щедро наповнений єврейськими традиціями та культурою, а також несе важливі сімейні послання.

Американський огірочок, Топ 8 фільмів про Хануку
Кадр із фільму "Американський огірочок (2020)". Фото: Warner Bros. Pictures

Ніч перед похміллям (2015)

Троє єврейських друзів дитинства, яких грають Сет Роґан, Джозеф Ґордон-Левітт і Ентоні Маккі, зустрічаються в Нью-Йорку напередодні Різдва, щоб влаштувати грандіозну вечірку, й те, що відбувається далі, є саме тим, чого можна очікувати від несерйозної американської комедії. Проте у фільмі є багато гумористичних моментів, наприклад, коли один із героїв з'являється у не дуже привабливому ханукальному светрі, чи коли головні герої заперечують (або, краще сказати, втрачають самовладання) від стереотипного зображення євреїв.

Ніч перед похміллям, Топ 8 фільмів про Хануку
Кадр з фільму "Ніч перед похміллям (2015)". Фото: Columbia Pictures/Good Universe/LStar Capital Point/Grey Pictures

Ханука (2019)

Можливо, ви не знали, що про Хануку зняли фільм жахів, але що ж, ось він — горор 2019 року від режисера Ебена Макґарра про психопатичний і вбивчий дует батька та сина, які вірять, що Бог наказав їм вбивати інших євреїв, які не сповідують належно їхню віру. У ритуалі під назвою "Фестиваль страху" пара запалює свічку кожного разу, коли вбиває нову жертву, тож, певно, після цього фільму ви ніколи більше не дивитиметеся на свою менору так, як раніше.

ханука 2019 фільм, Топ 8 фільмів про Хануку
Кадр із фільму "Ханука (2019)".

Знайомство з Факерами 2 (2010)

Шанувальники перших двох фільмів "Знайомства з батьками" можуть бути дещо розчаровані третьою стрічкою франшизи (фільм отримав не надто схвальні відгуки критиків). Одначе тут зібраний зірковий акторський склад, до якого належать Роберт Де Ніро, Бен Стіллер, Джессіка Альба, Дастін Гоффман і Барбара Стрейзанд, а сама дія абсурдної сімейної комедії припадає якраз на святкування Хануки, тож фільм, безумовно, відповідає своїй темі.

Знайомство з Факерами 2, Топ 8 фільмів про Хануку
Кадр із фільму "Знайомство з Факерами 2" (2010). Фото: Relativity Media/TriBeCa Productions

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок