Джіджі Хадід перепросила за поширення дезінформації про Ізраїль

Джіджі Хадід перепросила за поширення дезінформації про Ізраїль

Джіджі Хадід перепросила за поширення дезінформації про Ізраїль
Джіджі Хадід. gigihadid/Instagram

Американо-палестинська модель Джіджі Хадід перепросила за поширення фейкової інформації про Ізраїль.

Про це вона написала у своєму Instagram.

У попередньому дописі супермодель сказала, що Ізраїль — це "єдина країна у світі", яка утримує дітей як військовополонених.

Тоді вона згадала 13-річного Ахмада Манасру, якого ізраїльська поліція заарештувала у 2015 році та засудила до 12 років позбавлення волі за те, що він та його двоюрідний брат (15 років) поранили ножем 13-річного хлопчика та 20-річного ізраїльського охоронця гвардії в Єрусалимі. Згодом вирок зменшили до 9,5 років, проте зрештою двоюрідного брата застрелила поліція.

У новій публікації Джіджі розповіла, що їй як людині з палестинським походженням важливо було поділитися реальними історіями про труднощі, які пережили і продовжують терпіти палестинці, адже "нескінченні несамовиті новини" про Газу — "болючі та приголомшливі".

"Я хотіла показати, як уряд Ізраїлю підриває міжнародне право. У цьому випадку я намагалася підкреслити, що палестинським дітям, яких заарештував ЦАХАЛ, часто не надають таких же прав, як ізраїльській дитині, звинуваченій у тому ж злочині. На жаль, я використала неправильний приклад, і я шкодую про це", — написала Джіджі Хадід.

За словами моделі, її увага мала бути "зосереджена на питаннях прав людини". Вона додала, що прагнення свободи та гуманного ставлення до палестинців, а також безпеки для єврейського народу, "може бути важливим для однієї і тієї ж людини" — і це саме її позиція.

"Незалежно від злочину, говорячи про демократію, кожен повинен мати однакові права — і палестинська дитина, навіть якщо її звинувачують у жахливому злочині, заслуговує на ті ж права, які мала б ізраїльська дитина за тих самих обставин", — підсумувала Хадід.

Втім, Джіджі Хадід визнала, що "з силою її платформи приходить величезна відповідальність", тож не заперечує своєї помилки в тому, що на вихідних поширила інформацію, яку "не перевірила та не обдумала перед репостом". Вона наголосила, що не підтримує поширення дезінформації, а також використання руху "Вільна Палестина" як "виправдання антисемітизму".

"Тим часом я продовжу молитися за безпечне повернення всіх заручників, а також за мир і безпеку для людей Гази та Ізраїлю", — пообіцяла Джіджі Хадід.

Зазначимо, Ізраїль і ХАМАС продовжили перемир'я ще на один день.

Читайте також матеріал Суспільного про те, як розпізнати фейки та як боротися з новою інформаційною загрозою. Перевірити підозрілі новини щодо російської війни в Україні можна через фактчек-бот.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок