Ізраїль і ХАМАС продовжили перемир'я ще на один день

Ізраїль і ХАМАС продовжили перемир'я ще на один день

ЦАХАЛ
Ізраїль веде наземну операцію в Секторі Гази, 5 листопада 2023 року. Фото: Israel Defense Forces via AP

Ізраїль і ХАМАС продовжили режим припинення вогню в Секторі Гази ще на один день.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ Катару у соцмережі X (раніше — Twitter).

"Речник МЗС Маджид бін Мухаммад Аль-Ансарі оголосив, що палестинська та ізраїльська сторони досягли домовленості про продовження гуманітарного перемир'я в Секторі Гази на додатковий день (четвер, 30 листопада) згідно з тими самими попередніми умови, якими є припинення вогню та надходження гуманітарної допомоги, у межах спільного посередництва Катару з Єгиптом і США", — йдеться у повідомленні.

В Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявили, що "оперативна пауза" у бойових діях між Ізраїлем і ХАМАС продовжиться на тлі триваючих переговорів про звільнення додаткових заручників.

"У світлі зусиль посередників щодо продовження процесу звільнення заручників і відповідно до умов, оперативна пауза триватиме", – заявили в ЦАХАЛ.

ХАМАС також підтвердив продовження перемир'я на сьомий день.

Що відомо про звільнення заручників у рамках угоди між Ізраїлем і ХАМАСом

Згідно з наявною угодою, угруповання, що базуються в Газі, повинні звільнити ізраїльських дітей і жінок, за винятком солдатів Армії оборони Ізраїлю, які перебувають на службі. Зокрема, заручниками в Газі залишаються дев'ять дітей, наймолодшому з них — 10 місяців, пише ізраїльське видання.

Між п'ятницею і понеділком, коли мало закінчитися початкове перемир'я, ХАМАС звільнив 50 ізраїльських заручників. Це 30 дітей і 20 ізраїльських жінок, 10 з яких були матерями звільнених дітей, викрадені ХАМАСом під час наступу 7 жовтня. ХАМАС також звільнив росіянина і 18 інших іноземців  — 17 тайців і філіппінця — в рамках окремої угоди, укладеної за посередництва Ірану.

У відповідь Ізраїль звільнив 150 жінок і неповнолітніх палестинців, які відбували покарання в ізраїльських в'язницях за злочини проти безпеки.

Початкова угода передбачала, що режим припинення вогню може бути продовжений ще на кілька днів. Загалом — до 10 днів, включно з першими чотирма, якщо ХАМАС звільнятиме щонайменше 10 додаткових заручників щодня, а Ізраїль звільнятиме більше ув'язнених із розрахунку три ув'язнених на кожного заручника.

Таким чином було погоджено дводенне продовження терміну. І після того, як у вівторок ХАМАС звільнив 10 ізраїльських заручників, очікується, що ще 10 будуть звільнені 29 листопада. Очікується, що в рамках дводенного продовження перемир’я Ізраїль звільнить 60 палестинських ув'язнених з органів безпеки. Йдеться про жінок і неповнолітніх.

На початок