"Свічка пам’яті у вікіпедії": у вікіпедії стартує акція з написання статей про Голодомор

"Свічка пам’яті у вікіпедії": у вікіпедії стартує акція з написання статей про Голодомор

"Свічка пам’яті у вікіпедії": у вікіпедії стартує акція з написання статей про Голодомор
Фото: Вікімедіа Україна

З 25 листопада до 4 грудня 2023 року ГО "Вікімедіа Україна" запрошує писати та поліпшувати статті на ресурсі, присвячені Голодомору в Україні 1932–1933 років.

Про це пише "Детектор медіа".

В українській вікіпедії є категорія статей під назвою "Голодомор" — охочі можуть створювати, покращувати або доповнювати статті, завантажувати фото до вікісховища. Перелік актуальних статей і тем можна знайти на сторінці проєкту.

За словами прессекретарки ГО "Вікімедіа Україна" Ольги Мілянович, ця кампанія відбувається щорічно з 2015 року. Відтоді створені статті й в українській, і в іншомовних версіях найбільшої онлайн-енциклопедії. Наприклад, стаття про австрійського інженера-хіміка Александра Вінербергера, який зафіксував Голодомор у Харкові на фотографіях, стала доступною у двадцяти чотирьох мовних розділах.

Список наявних статей не є вичерпним і може поповнюватися. Можна писати про людей, які досліджували й розповідали про Голодомор, про закони та інституції, додавати інформацію про пам'ятки культурної спадщини, пов'язані з пам'яттю про трагедію, доповнювати інформацію про населені пункти, які постраждали від Голодомору, говорять організатори.

"Наприклад, українською мовою досі немає статті про бретонського фолк-виконавця Денеза Прижана, який присвятив подіям Голодомору свою композицію у стилі ґверц. Чи про польського письменника та репортера Мірослава Влеклого, автора книги «Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала».

Також відсутня стаття про Джуня Олександра Прокоповича, засновника Миргородського музею пам'яті жертв Голодомору, музею, що розташований у будівлі колишнього притулку, який був, по суті, дитячим концтабором для вбивства голодом неповнолітніх. І таких прогалин є багато навіть українською. Ще більше прогалин потрібно заповнювати іншими мовами", — зазначають у ГО "Вікімедіа Україна".

Як готувати статті для вікіпедії, можна ознайомитися за посиланням. Також є відео, які можуть допомогти зареєструватися, поліпшити чи створити статтю або проілюструвати її.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок