Акція "Запали свічку" до Дня пам'яті жертв Голодомору: як долучитися

Акція "Запали свічку" до Дня пам'яті жертв Голодомору: як долучитися

Акція "Запали свічку" до Дня пам'яті жертв Голодомору: як долучитися
. Акція "Запали свічку пам’яті" 26 листопада 2022 р., Київ. Фото: Суспільне / Каріна Бугайченко

Український інститут національної пам'яті (УІНП) закликає 25 листопада вшанувати пам'ять українців, які загинули під час Голодомору 1932–1933 років.

Цього дня о 16:00 українців спонукають долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання та акції "Запали свічку". Запалену свічку просять ставити на підвіконні.

Започаткувати таку традицію 20 років тому запропонував історик Джеймс Мейс. Свічка має нагадати, як важко було пережити часи голоду, зокрема у холодний період.

Крім того, свічка у християнській вірі запалюється за упокій померлих.

Цього року УІНП також закликає долучитися до акції "Пам'ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну". Тих, хто буде відвідувати меморіал у Києві, просять приносити потрібні речі для військових. Збір проводить волонтерська організація "Печерські котики".

До меморіалу можна приносити:

  • бляшанки для окопних свічок (чисті, не більше кукурудза-горошок);
  • залишки свічок, парафін;
  • термобілизну;
  • теплі шкарпетки фабричні розміри 40+;
  • грілки хімічні для рук або ніг;
  • нова пряжа для шкарпеток (вовна, напіввовна не яскравих кольорів);
  • чай, кава, сухе печиво;
  • дитячі малюнки.

День пам'яті

Щороку в Україні відзначають День пам'яті жертв голодоморів у четверту суботу листопада — цьогоріч це 25 листопада. Офіційно назва пам'ятного дня стосується і масових голодів 1921–1923 років та 1946–1947 років, однак історики та громадські діячі вважають доцільно перейменувати на День пам'яті жертв Голодомору. Оскільки в Україні на юридичному рівні назву "Голодомор" має лише геноцид 1932–1933 років.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок