"Довбуш" зібрав в українському прокаті 67,8 млн грн

"Довбуш" зібрав в українському прокаті 67,8 млн грн

"Довбуш" зібрав в українському прокаті 67,8 млн грн
Фото: Film.Ua Distribution Kinomania

Український історичний екшн "Довбуш" режисера Олеся Саніна після тринадцятого вікенду зібрав у прокаті 67 794 722 гривень та 480 351 проданий квиток.

Про це йдеться на сайті Держкіно України.

"Дякуємо глядачам за перегляд фільму про славетного Довбуша, його боротьбу за рідну землю, кохання та вільне життя. Прокат триває, приходьте в кіно, щоб підтримати українську стрічку про відважних опришків!", — вказали в Держкіно.

Ще у вересні фільм "Довбуш" став найкасовішою ігровою стрічкою в Україні 2023 року.

Про що фільм "Довбуш"

Пригодницько-історичний екшн "Довбуш" — один із наймасштабніших та найдорожчих фільмів за історію української кіноіндустрії. Стрічка заснована на реальних історичних подіях початку XVIII століття. Сюжет розгортається навколо повстання опришків проти польської шляхти.

"Це історія про те, що неможливо позбавити людину свободи: вона все одно буде її прагнути й шукати, навіть ціною власного життя. Це історія про нашу свободу — як внутрішню, так і зовнішню. Це про захист своєї родини, своїх інтересів, своєї честі...", — поділився режисер фільму Олесь Санін.

"Довбуш" зібрав в українському прокаті 67,8 млн грн
"Довбуш" зібрав в українському прокаті 67,8 млн грн. Фото: Film.Ua Distribution Kinomania

Бюджет фільму становить 120 мільйонів гривень, з них 65 мільйонів виділили з держбюджету. Попередні рекордсмени, зйомки яких профінансувала держава: "Кремінь" (33,76 млн грн), "Носоріг" (25,1 млн грн) та "Мавка. Лісова пісня" (25 млн грн).

Зйомки "Довбуша" розпочалися у 2018 році. Для цього побудували або відновили понад 20 локацій. Команда фільму розповідає, що в наймасштабніших сценах брали участь 500 людей, а одночасно в кадрі перебувало по 50 каскадерів.

У створенні фільму взяло участь майже 3000 людей: 300 фахівців зі знімальної групи й понад 2500 осіб у масовці. Для цього пошили понад 1000 костюмів, що зайняло в художниць з костюмів Гали Отенко та Марії Керо приблизно вісім місяців.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок