Леонід Кучма видав книгу "Україна — не Росія. Двадцять років потому"

Леонід Кучма видав книгу "Україна — не Росія. Двадцять років потому"

Леонід Кучма перевидання "Україна — не Росія. Двадцять років потому", Дніпро
Книга Леоніда Кучми "Україна — не Росія. Двадцять років потому", Київ, 20 листопада 2023 року. Фото: Дарка Оліфер/Facebook

У Києві 20 листопада презентували книгу колишнього президента України Леоніда Кучми "Україна — не Росія. Двадцять років потому". Це оновлена версія книжки 2003 року.

Про це повідомила Дарка Оліфер, прессекретарка Президентського фонду Леоніда Кучми "Україна".

Після російського повномасштабного вторгнення експрезидента не раз питали, чи не збирається він перевидати цю роботу. За словами речниці, Кучма остаточно вирішив написати нову версію "України — не Росії" 14 січня 2023 року. Тоді Росія вдарила ракетами по Дніпру, влучивши у житловий будинок, було відомо про щонайменше 46 загиблих.

Дніпро 1 січня 2023 ракетний обстріл РФ у Дніпрі
Розбір руїн будинку після ракетного обстрілу РФ у Дніпрі, 14 січня 2023 року. Фото: Тарас Ібрагімов/Суспільне

На руїнах багатоповерхівки знайшли напівобгорілу книжку Кучми "Україна — не Росія". Світлину із книгою опублікував у Telegram, зокрема, речник Української добровольчої армії "Південь", голова Громадської ради при Одеській ОВА Сергій Братчук. Знімок 14 січня зробив начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Ігор Гетало. Це фото використали для обкладинки перевидання.

Нова книжка вийшла друком у видавництві "Адеф-Україна". Її не планують продавати й найближчим часом викладуть у мережу безоплатну електронну версію.

У 2003 році першим виданням Леонід Кучма "прагнув на конкретних історичних прикладах пояснити насамперед росіянам, чому Україна — не Росія і чому вони не мають жодного права втручатися в справи України та українського народу", пише Дарка Оліфер.

Леонід Кучма "Україна — не Росія. Двадцять років потому", презентація книги, Київ
Леонід Кучма на презентації книги "Україна — не Росія. Двадцять років потому", Київ, 20 листопада 2023 року. Фото: Дарка Оліфер/Facebook

"Там було саме те, що я писав для росіян. Коли ще вірив, що з ними можна якось нормально говорити, щось пояснювати їм. І тепер воно згоріло. Все. Саме тоді я ухвалив рішення перевидати книгу. Вона тепер не намагається нічого пояснювати чужим. Вона – для українського читача, для своїх", — розповів Кучма на презентації.

Відповідно, у книжкі "Україна — не Росія. Двадцять років потому" уже немає адресування до росіян. Автор скоротив або видалив окремі розділи. До того ж Кучма додав свої актуальні станом на 2023 рік розлогі коментарі до кожного розділу.

Автор звертає увагу, що з 2021 року президент РФ Володимир Путін почав регулярно вживати формулу "Україна – це анти-Росія" та пригадував у своїй пропаганді книжку Кучми.

У виданні йдеться про те, як на початку правління Путіна його сприймав Захід, як і чому Україна наприкінці 1990-х віддала Росії ракети Х-22, не очікуючи воєнного вторгнення. Кучма спростовує російські наративи про українців як "нацистів", коментує рішення Зеленського залишатися в Києві 24 лютого 2022 року, розповідає про конфлікт із росіянами навколо острова Тузла біля Криму у 2003-му та про виклики українського суспільства після перемоги.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наші YouTube та TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок