На Закарпатті реконструювали 340-річний дерев'яний храм

На Закарпатті реконструювали 340-річний дерев'яний храм

Відреставрували церкву Святого Михайла
Церква святого Михайла 1682 року, Щасливе, Закарпаття. Фото: Федір Шандор/Facebook

На Закарпатті в селі Щасливе 8 листопада показали відреставрований дерев'яний храм Святого Михайла, який був збудований у 1682 році.

Про це написав Федір Шандор — майбутній посол України в Угорщині, військовий-доброволець і колишній викладач Ужгородського національного університету.

Шандор наголошує на важливості збереження історичних пам'яток і зазначає, що село Щасливе згадується ще у 1537 році, а дерев'яний храм Святого Михайла виготовлений у селі Горонда 1682 роуц, в Серенчувці (Щасливе) його перенесли у 1733-му.

"Чудом зберігся вівтар з іконостасом. Цікаво було серед дзвонів дзвіниці побачити дзвін, відлитий в місті Хомутов (Чехія) у 1924 році", — розповідає Федір Шандор, який також є фахівцем з туризму.

Урочистості після завершення робіт

Презентація відремонтованої церкви пройшла 8 листопада, на день архістратига Михаїла. Як пише Ужгородська греко-католицька академія ім. Блаженного Теодора Ромжі, на відкритті були Іван Дуран та Георгій Горват — меценати, які допомогли відновити храм, — а також ректор семінарії о. Петро Береш, о. Сергій Герзанич, науковець Михайло Сирохман, брати-семінаристи та жителі села.

Наступного туристичного сезону тут, за словами Шандора, тут запрацюють велосипедний та піший маршрути "Щасливої дороги".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок