Письменник та військовий Максим Петренко загинув на фронті

Письменник та військовий Максим Петренко загинув на фронті

Письменник та військовий Максим Петренко загинув на фронті
. Фото: Міністерство у справах ветеранів України

На фронті загинув військовий та письменник Максим Петренко. Влітку 2022 року його оголосили зниклим безвісти, але тепер смерть підтвердила експертиза ДНК.

Про це 6 листопада повідомила книжкова оглядачка Ганна Скоріна.

"Ми сподівались і вірили, що те, що він зник безвісти, означає, що він у полоні. Дива не сталося", — йдеться у повідомленні.

До війни Максим Петренко працював програмістом, викладав в Університеті "Україна", брав участь у міжнародних змаганнях роботизованих платформ та готував до таких змагань студентів.

У квітні 2014 року потрапив у новостворений добровольчий 2-й батальйон оперативного призначення при Національній гвардії України, який пізніше отримав назву Батальйон оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького.

максим петренко
Максим Петренко. Фото: Міністерство у справах ветеранів України

"Я відчував особисту відповідальність за країну. Я знав, що мене не можуть мобілізувати через стан здоров'я, але не бачив себе осторонь. Тільки там, де продовжується боротьба", — зазначав сам Петренко.

Після демобілізації у 2016 році він продовжив працювати в університеті та написав книжку "Спокійної ночі", яку презентував у 2019-му на відкритті меморіалу на місці блокпоста № 1 у Слов'янську.

“Книга про весну-літо 2014-го. Про ті яскраві, хвилюючі, а часом страшні події, які ми переживали тоді. І про життя. Про те, як переплітається життя особисте, професійне, громадянське, військове. І про спілкування. Спілкуванню у книзі відведене важливе місце. Книга може дати відчути і зрозуміти важливість спілкування у складні моменти життя", — говорив про неї автор.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок