Палестинську письменницю не будуть нагороджувати на Франкфуртському книжковому ярмарку

Палестинську письменницю не будуть нагороджувати на Франкфуртському книжковому ярмарку

Палестинську письменницю не будуть нагороджувати на Франкфуртському книжковому ярмарку
Фото: Hartwig Klappert

На Франкфуртському книжковому ярмарку перенесли церемонію нагородження письменниці Аданії Шиблі з Палестини літературною премією LiBeraturpreis.

Про це повідомили організаторки церемонії нагородження на сайті організації Litprom.

У заяві йдеться, що церемонію перенесли через "війну, розпочату ХАМАСом, від якої страждають мільйони людей в Ізраїлі та Палестині". Спочатку Litprom назвав перенесення церемонії спільним рішенням з Аданією Шиблі, проте згодом цю заяву відкликали.

Окрім цього, директор Франкфуртського книжкового ярмарку Юрген Боос заявив, що ярмарок рішуче засуджує "варварський терор ХАМАСу проти Ізраїлю".

За що Шиблі нагороджено

Палестинська письменниця Аданія Шиблі отримує нагороду за роман Eine Nebensache ("Незначна подробиця"), перекладений з арабської на німецьку Гюнтером Ортом і опублікований у видавництві Berenberg Verlag.

Роман складається з двох частин. Перша заснована на реальних подіях — зґвалтуванні та вбивстві бедуїнської дівчини ізраїльськими солдатами в пустелі Негев у серпні 1949 року. У другій частині, через десятиліття, молода жінка з Рамалли намагається дізнатися більше про цей інцидент.

У 2021 році книжку в англійському перекладі внесли до довгого списку Міжнародної Букерівської премії, а 2023-го вона отримала німецьку премію LiBeraturpreis.

Журі пояснило свій вибір так: "У романі Eine Nebensache палестинська авторка Аданія Шиблі створює формально і лінгвістично строго скомпонований твір мистецтва, який розповідає про силу кордонів і про те, що насильницькі конфлікти роблять з людьми. З великою пильністю вона спрямовує свій погляд на дрібні деталі, тривіальності, які дозволяють нам побачити старі рани і шрами, що лежать за поверхнею".

Про премію LiBeraturpreis

LiBeraturpreis — щорічна німецька нагорода для письменниць із країн Глобального Півдня (Африки, Азії, Латинської Америки та арабського світу). Вона була заснована в 1987 році ініціативою LiBeraturpreis eV, Litprom, що займається її організацією з 2013 року. Нагорода становить 3000 євро і вручається на Франкфуртському книжковому ярмарку.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок