На театральному фестивалі в Сараєві український актор здобув премію

На театральному фестивалі в Сараєві український актор здобув премію

На театральному фестивалі в Сараєві український актор здобув премію
Фото: Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка

Артист театру Франка Олександр Рудинський здобув премію як найкращий молодий актор на Міжнародному театральному фестивалі MESS у Сараєві.

Про це повідомляють Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка та заступниця театру з міжнародних зв'язків Людмила Гарбуз.

Премію імені Рейхана Демірджича як найкращий молодий актор здобув Олександр Рудинський за роль Калігули у виставі Івана Уривського "Калігула" (адаптована версія п'єси Альбера Камю). Ця вистава також отримала спеціальний приз від медіаспонсора фестивалю MESS, Радіо Сараєво (Radiosarajevo.ba) — "Звук MESS". Вистава 30 вересня відкривала фестиваль, який тривав до 8 жовтня.

Олександр Рудинський — український актор театру, кіно та телебачення. Зокрема, широкій публіці відомий за ролями в серіалі "Перші ластівки" (2019) та фільмі "Носоріг" (2022).

Про фестиваль MESS

Міжнародний театральний фестиваль був заснований у 1960 році під назвою "Фестиваль малих і експериментальних сцен Югославії", що дало йому загальновизнану абревіатуру MES. Ініціатива фестивалю належала Юриславу Коренічу. Це один із найстаріших фестивалів у Східній та Південно-Східній Європі. Він традиційно проходить восени і щороку представляє понад 20 постанов з усього світу.

Через війну в Боснії та Герцеговині MES призупиняв роботу. Адміністрація фестивалю на чолі з Харісом Пашовичем перейменувала фестиваль на Міжнародний фестиваль театру та кіно MES Sarajevo (MESS) та розпочала культурний опір облозі міста. MESS організував перший кінофестиваль в обложеному Сараєві в 1993 році — "Після кінця світу", який є попередником нинішнього Сараєвського кінофестивалю.

У 2023 році пройшов уже 63-й фестиваль MESS. На ньому було представлено 12 вистав.

Понад 400 гостей фестивалю прибули до Сараєва з Боснії і Герцеговини, України, Литви, Буркіна-Фасо, Великої Британії, Італії, Німеччини, Угорщини, Хорватії, Косово, Сербії, Чорногорії.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок