Перейти до основного змісту
Дорожню карту регулювання ШІ в Україні розробили в Мінцифри

Дорожню карту регулювання ШІ в Україні розробили в Мінцифри

Дорожню карту регулювання ШІ в Україні розробили в Мінцифри
. Фото: Суспільне Рівне

Розробили дорожню карту законодавчого регулювання штучного інтелекту в Україні. Його будуть реалізовувати у два етапи, щонайменше до 2027 року.

Про це повідомляє віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Документ базується на bottom-up підході, який передбачає рух від меншого до більшого. Важливо при цьому захистити права людини від будь-яких ризиків у взаємодії з ШІ.

На першому етапі (2–3 роки):

  • Мінцифри надасть бізнесу інструменти, щоби той підготувався до майбутнього регулювання ШІ: оцінювання впливу технології на права людини, підписання добровільних кодексів поведінки тощо;
  • міністерство опублікує рекомендації та "білу книгу" для відповідей на різноманітні запитання;
  • державі буде виділено час для розуміння ринку, ризиків та фактичної спроможності впроваджувати закон;
  • обізнаність про ШІ поширюватимуть і серед широкого кола українців.

Другий етап — ухвалення закону, аналогічного до європейського AI Аct. За словами Михайла Федорова, це дасть змогу створити однакові правові режими з ЄС у сфері штучного інтелекту, спростити співпрацю з партнерами та залучити інвестиції.

"Штучний інтелект — невідворотний тренд. Тому Україні потрібні чіткі правила, щоб розвивати бізнес та захистити права людини у взаємодії з ШІ", — підкреслив Федоров.

Голова Мінцифри каже, що Україна має очолити тренд ШІ у світі.

Більше про регулювання ШІ

Ще 2 серпня 2023 року міністр Федоров заявляв, що Мінцифри працює над правовим регулювання ШІ. Для цього відомство провело стратегічну сесію з експертами, урядовцями, народними депутатами та юристами. У розробці дорожньої карти брав участь профільний бізнес, науковці та освітяни з експертного комітету з ШІ при міністерстві.

Окрім цього, є потреба використовувати штучний інтелект у військовій справі. Федоров зазначив, що ШІ допомагає фіксувати переміщення техніки та особового складу окупантів, збивати ворожі ракети, ефективніше наводити на цілі БПЛА тощо.

В Євросоюзі та США вже намагаються регулювати використання штучного інтелекту. У червні законодавці ЄС погодили правила, згідно з якими такі системи, як ChatGPT, повинні будуть прозоро показувати контент, створений штучним інтелектом, допомагати відрізняти підроблені зображення від справжніх і захищати користувачів від незаконного контенту.

А у Сполучених Штатах сім провідних компаній — розробників штучного інтелекту будуть маркувати продукт, створений нейромережею.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок