На коміка Андрія Щегеля подали до суду: вимагатимуть 1 мільйон гривень матеріальної компенсації

На коміка Андрія Щегеля подали до суду: вимагатимуть 1 мільйон гривень матеріальної компенсації

На коміка Андрія Щегеля подали до суду: вимагатимуть 1 мільйон гривень матеріальної компенсації
Фото: shchehel2.0/Instagram

Засновник продюсерського центру Comedy Space Сергій Чудаєв, який займався організацією гастролей коміка Андрія Щегеля, подав на артиста до суду. За порушення контракту вимагатимуть 1 мільйон гривень компенсації. Про це повідомляє видання "Детектор медіа".

За словами Чудаєва, "на неповернення Щегеля в Україну держава жодним чином не може вплинути, бо у законі не передбачено покарання за такий вчинок". Тому щоб захистити професійну репутацію та показати суспільству, що протиправні дії мають бути покарані, продюсер ще у березні 2023 року звернувся до суду з позовом проти коміка.

5 вересня відбулося перше судове засідання у цій справі, в процесі якого сторона позивача заявила, що Щегель має відшкодувати 1 мільйон гривень. Наступне засідання призначено на 5 жовтня.

"Я знаю, що Щегель стежить за перебігом справи, — каже Чудаєв. — На судовому засіданні був присутній як вільний слухач один представник Щегеля, також прийшли його батьки і намагались, я б сказав, хитрувати. Йшлося зокрема про те, що, укладаючи зі мною конракт, Щегель у додатку до нього вказав свої ім’я та по батькові з помилкою".

Продюсер додав, що контракт був про те, що Щегель поїде в Ірландію та Польщу з благодійними концертами, які були заплановані на період з грудня 2022-го по січень 2023 року. Компанія розробила маршрут, забронювала зали і отримала від Міністерства культури та інформаційної політики дозвіл на виїзд коміка та його команди.

"Перетнувши кордон, Щегель зв'язався зі мною і сказав, що не збирається до Ірландії, а поїде у своїх справах. Куди саме, він мені не розповів. Потім я дізнався, що у нього відбулось кілька концертів у Польщі. Розумієте, коли українські артисти виїжджають за межі країни, вони вільні, вони ж не під конвоєм їдуть", — заявив Чудаєв.

Що відомо про скандал із виїздом за кордон коміка Андрія Щегеля

4 березня український стендап-комік Андрій Щегель в інтерв'ю журналісту Роману Скрипіну заявив, що виїхав до Туреччини попри те, що мав три повістки в армію, оскільки вважає себе "вільною людиною".

Комік пояснив, що знайшов спосіб виїхати за межі України та "пожити в комфортній психологічній обстановці", отримавши дозвіл на концертну діяльність в іноземній країні від Мінкульту.

Щегель також додав, що вважає країну "фікцією" та не відчуває докорів сумління через те, що його співгромадяни змушені гинути на фронті.

Пізніше він пояснив свою позицію, заявивши, що провокація є частиною роботи коміка, а сам він не зневажає українців і їхній вибір іти на війну.

Комік також заявив, що його промова, викладена в інтернет, є вирваною з контексту, а його слова є "гнівною і безпорадною реакцією" на повідомлення з погрозами розправи.

Після цього у МКІП заявили, що розроблять нові правила надання дозволів для виїзду митців за кордон.

"Своїми діями він підставив велику кількість колег, мене та країну загалом. У нього була конкретна мета і завдання, яке він повинен був виконати, він за нього навіть не брався. Така поведінка — це егоїзм та деструктив", — зазначив Чудаєв, розповідаючи про наміри подати на коміка до суду.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок