Марія Квітка отримала "Золоту дзиґу" за роботу над костюмами у фільмі "Памфір"

Марія Квітка отримала "Золоту дзиґу" за роботу над костюмами у фільмі "Памфір"

Марія Квітка отримала "Золоту дзиґу" за роботу над костюмами у фільмі "Памфір"
Кінострічка "Памфір" режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Промо фільму

Кінострічка "Памфір" режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука здобула ще дві нагороди на VII Кінопремії "Золота дзиґа" — "За найкращий костюм" та "За найкращий грим".

Про це повідомила Українська кіноакадемія.

Костюми для "Памфіра" розробляла співачка та дизайнерка Марія Квітка, а над гримом працювала Марія Пилунська.

Про "Памфір"

Повнометражна стрічка "Памфір" вийшла в український прокат 23 березня. Сюжет фільму розгортається в невеликому поселенні неподалік кордону з Румунією. Головний герой Леонід на прізвисько Памфір (у виконанні Олександра Яцентюка), контрабандист у минулому, обрав чесне життя та роботу заробітчанина у Європі. Напередодні свята Маланки він ненадовго повертається до жінки, сина і батьків. Через невдалі обставини герой змушений знов стати контрабандистом, востаннє зваливши на свої плечі важкий вантаж, щоб перенести його через кордон у Румунію.

Про Марію Квітку

Квітка — українська співачка, фольклористка та художниця з костюмів. Розпочала свій творчий шлях приблизно 10 років тому як дослідниця Музею Гончара. Першим повнометражним фільмом, для якого Марія створила костюми, став "Чорний ворон" — історична драма за мотивами однойменного роману Василя Шкляра.

Про "Золоту дзиґу"

"Золота дзиґа" — українська національна кінопремія, що присуджується за професійні досягнення у розвитку українського кінематографу з 2017 року.

Головним символом є статуетка, яка символізує стрімкий та невпинний розвиток кіно. Крім того, назва нагадує про творчий спадок видатного кінематографіста Дзиґи Вертова.

У 2023 році перемогу в номінації "Найкращий фільм" виборола "Стоп-Земля" Катерини Горностай. Її також нагородили за "Найкращу режисерську роботу".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок