У віці 76 років помер син художника Пабло Пікассо — Клод Руїс Пікассо

У віці 76 років помер син художника Пабло Пікассо — Клод Руїс Пікассо

У віці 76 років помер син художника Пабло Пікассо — Клод Руїс Пікассо
. Клод Руїс Пікассо, син Пабло Пікассо. Фото: @Media_Express1/X (Twitter)

У Швейцарії у віці 76 років помер молодший син іспанського художника Пабло Пікассо і французької художниці Франсуази Жільо — Клод Руїс Пікассо. Про це 25 серпня повідомило видання The Guardian з посиланням на його адвоката.

Клод був фотографом і кінорежисером, який також керував маєтком свого батька з 1989 року до цього липня, коли він передав відповідальність своїй молодшій сестрі Паломі.

У 2011 році Клода Пікассо нагородили найвищою нагородою Франції — орденом Почесного легіону — за його роботу як художника і як призначеного судом адміністратора маєтку свого батька.

син пабло пікассо
Клод Руїс Пікассо, син Пабло Пікассо. Фото: @Artlyst/X (Twitter)

У Пабло Пікассо було четверо дітей. Клод і Палома були його дітьми від французької художниці Франсуази Жільо, яка померла в червні 2023 року у віці 101 року. Пікассо перервав контакти з дітьми після того, як його колишня дружина написала мемуари про їхнє спільне життя.

У 1970 році Клод подав до суду у Франції, щоб його визнали законним сином, а отже, спадкоємцем свого батька. Суд ухвалив рішення на його та Паломину користь, і через рік після смерті Пікассо, у 1973 році, вони стали спадкоємцями художника.

Маєток Пікассо залишається однією з найбагатших династій у світі мистецтва. Коли Пікассо помер, він залишив після себе понад 45 000 робіт, серед яких:

  • 1 885 картин,
  • 1 228 скульптур,
  • 7 089 малюнків,
  • 30 000 естампів,
  • 150 етюдів,
  • 3 222 керамічні роботи.

Загалом маєток оцінювався на той час у 650 мільйонів фунтів стерлінгів (понад 30 мільярдів гривень).

"Нам доведеться орендувати Емпайр-Стейт-Білдінг, щоб розмістити всі роботи", — сказав Клод, коли завершили інвентаризацію.

син пабло пікассо
Клод Руїс Пікассо, син Пабло Пікассо. Фото: @BFMTV/X (Twitter)

Пізніше Клод взяв на себе управління спадщиною Пікассо, що охоплювало розв'язання питань щодо авторського права, репродукції та торгових марок. Він регулярно подавав позови до суду для боротьби з підробками та неправомірним використанням творчості його батька.

У 2018 році Клод розкритикував паризький Музей Пікассо за те, що він надає в тимчасове користування занадто багато робіт, заявивши, що деякі виставки, на яких представлені роботи Пікассо, "непоказні й не роблять нічого більше, ніж просто користуються магією великого імені".

Хто такий Пабло Пікассо

Пабло Руїс Пікассо (його повне ім'я — Пабло Дієго Хосе Франсіско де Паула Хуан Непомусено Марія де лос Ремедіос Сіпріано де ла Сантісіма Тринідад Кліто Руїс-і-Пікассо) — іспанський і французький художник, працював переважно у Франції, один із найвидатніших митців XX століття.

У 1907 році став засновником кубізму, із середини 1910-х створював роботи в стилі неокласицизму, з початку 1920-х років став лідером сюрреалізму. У 1930-х роках створював скульптури з металу, ілюстрував книги, займався монументальним живописом.

Експерти називають Пікассо "найдорожчим" художником у світі — 4 травня 2010 року картину митця "Оголена на тлі бюста і зеленого листя" продали на аукціоні Christie's за понад 106 мільйонів доларів, що стало найдорожчим шедевром мистецтва, будь-коли проданим у світі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок