Анна Нетребко не буде виступати у Празі — її концерт таки скасували

Анна Нетребко не буде виступати у Празі — її концерт таки скасували

Анна Нетребко не буде виступати у Празі — її концерт таки скасували
Фото: Christoph DE BARRY/Getty Images

У Празі таки скасують концерт російської оперної співачки Анни Нетребко. Про це 17 серпня повідомило Radio Prague International з посиланням на заяву представників Муніципального дому, де мав відбутися виступ.

Директор закладу Властіміл Єжек заявив, що таке рішення ухвалили, бо "виступ перетворився на політичне і суспільне питання". До цього Єжек весь час був проти скасування концерту.

Він додав, що Муніципальний дім запропонує співачці та її агентству знижки на оренду зали на наступні концерти інших виконавців як відшкодування за витрачені на організацію виступу кошти.

Водночас продюсерка Алена Кунертова з агентства Nachtigall Artists заявила, що домовилися і з самою співачкою, що вона не буде вимагати відшкодування ні від агентства, ні від Муніципального дому. За її словами, для Нетребко ця ситуація неприємна, але "співачка розуміє, що ситуація вийшла з-під контролю і виник політичний тиск".

Голова наглядової ради закладу Ян Волф наголосив, що потрібно зважати на війну Росії проти України і це має вплив на організацію культурних, громадських чи спортивних акцій.

"Це правильне рішення з огляду на нашого ключового партнера, який бореться за свою незалежність", — сказав заступник мера Праги з питань культури Їржі Поспішил.

Міська влада вважає, що поки в Україні триває війна, такий концерт пошкодив би "добре ім’я й інтереси Праги". Саме тому вони закликали правління Муніципального дому скасувати концерт, але не могли прямо наказати зробити це.

Хто така Нетребко?

Анна Нетребко — російська оперна співачка. Громадянка Росії, з 2006-го також є громадянкою Австрії, живе у Відні.

У 2014 році вона пожертвувала 1 мільйон рублів оперному театру в Донецьку, який на той час уже не був підконтрольним Україні через розпочате Росією вторгнення. Тоді вона казала, що "просто хоче підтримати мистецтво".

Після початку повномасштабної війни в лютому 2022 року Нетребко зіткнулася з бойкотом своїх концертів на Заході. Приблизно через місяць співачка публічно засудила війну і заявила, що зустрічалася з Путіним лише кілька разів за своє життя.

Прага
Анна Нетребко і Олег Царьов.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок