Вчені перетворили мозкові хвилі на пісню Pink Floyd: як це допоможе людям

Вчені перетворили мозкові хвилі на пісню Pink Floyd: як це допоможе людям

Вчені перетворили мозкові хвилі на пісню Pink Floyd: як це допоможе людям
unsplash/Google DeepMind

Нейробіологи відтворили пісню Another Brick in the Wall (Part 1) Pink Floyd за допомогою штучного інтелекту, що розшифровує електричну активність мозку. Це відкриття може допомогти людям з порушеннями мовлення спілкуватися більш мелодійно та ритмічно. Про це повідомляє Euronews Culture.

Мозкові хвилі раніше використовували для відтворення мовлення, але вперше їх перетворили на музику.

Для реконструкції дослідники використали записи мозкової активності пацієнтів з епілепсією, яких оперували під увімкнену пісню Pink Floyd. Вчені проаналізували записи активності мозку 29 людей, яких лікували у Медичному центрі Олбані в штаті Нью-Йорк з 2009 по 2015 рік. Під час операції пацієнтам імплантували 2 668 електродів, які фіксували мозкові хвилі, 347 з них записували реакції на музику.

У відтвореному треці можна впізнати відому фразу All in all it's just another brick in the wall, а ритм відтвореної пісні залишився незмінним. "Це звучить так, ніби співаки розмовляють під водою, але це наша перша спроба", — заявив Роберт Найт, невролог і професор психології в Інституті нейронаук імені Гелен Віллс в Берклі, який провів дослідження разом з докторантом Людовіком Беллє.

Дослідження показує, що сигнали мозку можна перетворювати не просто на слова, а й на музичні елементи мовлення: ритм, звук, наголоси та інтонації. Вчені впевнені, що це відкриття спонукає до створення нових протезів, які допоможуть людям із мовленнєвими порушеннями розмовляти більш живою мовою. Наприклад, спеціальні інтерфейси, що будуть пов’язувати мозок і комп’ютер, покращать мелодійність і ритмічність мовлення.

Керівник дослідження Найт зазначив: "У міру того, як вся сфера інтерфейсів між мозком і машиною прогресує, це дає можливість додати музичності майбутнім мозковим імплантатам для людей, які цього потребують. Наприклад, для тих, хто страждає на склероз або інші неврологічні розлади, чи розлади, що ставлять під загрозу мовленнєвий розвиток".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок