Аніматор Євген Сивокінь отримає "Золоту Дзиґу" за внесок у розвиток українського кінематографа

Аніматор Євген Сивокінь отримає "Золоту Дзиґу" за внесок у розвиток українського кінематографа

Аніматор Євген Сивокінь отримає "Золоту Дзиґу" за внесок у розвиток українського кінематографа
Євген Сивокінь нагороджений почесним Золотим Дюком. Фото: ОМКФ

Українська кіноакадемія оголосила, що аніматор Євген Сивокінь отримає нагороду за внесок у розвиток українського кінематографа Національної кінопремії "Золота Дзиґа" за 2022 рік. Відповідне оголошення зʼявилося 2 серпня на сайті академії.

Лауреата у цій номінації визначили члени Національної спілки кінематографістів України (НСКУ).

Євген Сивокінь — український аніматор-художник і режисер, член спілки кінематографістів та лауреат мистецької премії "Київ" імені Івана Миколайчука.

золота дзиґа
Євген Сивокінь. Фото із сайту Української кіноакадемії, uafilmacademy.org/

Його режисерський доробок становить понад 25 анімаційних фільмів, частину яких показували на фестивалях — у Болгарії, Польщі, Японії, Хорватії, Франції, Італії, Португалії, Греції, Німеччині та інших країнах, — та які були відзначені призами та дипломами.

Зокрема, 2006 року анімаційний фільм "Засипле сніг дороги…" отримав нагороду як найкращий анімаційний фільм 28-го Міжнародного фестивалю короткометражного кіно у Клермон-Феррані.

Серед найвідоміших кіноробіт Євгена Сивоконя:

  • "Людина й слово";
  • "Країна Лічилія";
  • "Врятуй і збережи";
  • "Пліткарки";
  • "Ненаписаний лист".

Раніше цю нагороду отримували акторка театру та кіно Лариса Кадочникова, режисер, сценарист, педагог В'ячеслав Криштофович, кінооператор Юрій Гармаш, акторка театру та кіно Ада Роговцева та режисер Роман Балаян.

Що таке "Золота Дзиґа"

"Золота Дзиґа" — українська національна кінопремія, що присуджується за професійні досягнення у розвитку українського кінематографа з 2017 року.

Головним символом є статуетка, яка символізує стрімкий та невпинний розвиток кіно. Крім того, назва нагадує про творчий спадок видатного кінематографіста Дзиґи Вертова.

30 червня на офіційному сайті Української кіноакадемії оголосили номінантів сьомої кінопремії. Зокрема, стрічка "Памфір" про буковинську Маланку режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука має першість серед інших номінантів. Фільм представлений одразу в 13 категоріях.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок