Росіяни незаконно розкопують Херсонес та планують вивезти цінні артефакти

Росіяни незаконно розкопують Херсонес та планують вивезти цінні артефакти

Росіяни незаконно розкопують Херсонес та планують вивезти цінні артефакти
pixabay

Росіяни продовжують проводити незаконні розкопки на території Херсонесу та готуються вивезти із заповідника колекцію. Про це повідомляє Спілка архітекторів України (САУ) та Центр національного спротиву (ЦНС).

У САУ розповіли, що російські археологи Інституту історії матеріальної культури РАН із Санкт-Петербурга виявили камʼяний мавзолей античних часів.

За словами українських археологів, це унікальний об’єкт античного світу, який одночасно слугував громадською спорудою та мавзолеєм.

"Знайдена стародавня споруда є водночас і громадською спорудою, і мавзолеєм, що робить знахідку унікальною не лише для Херсонесу, а й для всього античного світу", — йдеться у дописі САУ в Facebook.

Херсонес
Росіяни розкопують Херсонес. Скріншот зі сторінки у Facebook

Суспільне Крим раніше повідомляло, що під час розкопок виявили "печерне місто", де знайдено сотні рідкісних і унікальних артефактів, зокрема золотий семіс візантійського імператора Артавазда 742 року, рідкісні молівдовули й бронзові монети візантійських імператорів VIII–IX століть, численні мідні литі херсонеські монети IX–X століть, бронзові персні, світильники та інше.

Водночас у Центрі національного спротиву зауважили, що окупаційна адміністрація музею готує "акти передачі на реставрацію для подальшого експонування за межами музею" на 300 тисяч експонатів із фондів заповідника. Незрозуміло, кому саме планують передавати артефакти, але точно за межами Криму.

У ЦНС додають, що на кінець 2014 року в фондах всього зберігалося близько 500 тисяч експонатів (основний і допоміжний фонди), з них 300 тисяч — це весь основний фонд.

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що росіяни вивезли золоті артефакти візантійського періоду з музею-заповідника "Херсонес Таврійський".

"Херсонес Таврійський"

Херсонес Таврійський — античне і візантійське місто-держава в південно-західній частині Криму. 23 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Херсонес Таврійський і його хора (сільськогосподарська округа) були внесені до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

У 1892 році на місці руїн городища відкрили національний заповідник.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок