У Чернівцях видадуть книжку лауреата Букерівської премії Ґеоргі Ґосподинова

У Чернівцях видадуть книжку лауреата Букерівської премії Ґеоргі Ґосподинова

У Чернівцях видадуть книжку лауреата Букерівської премії Ґеоргі Ґосподинова
. Фото: Kirsty Wigglesworth/AP

Дитяче артвидавництво "Чорні Вівці" з Чернівців у межах серії дорослої літератури "Чорні вівці. Adult" випустить книжку цьогорічного лауреата Букерівської премії Ґеоргі Ґосподинова "Часосховище". Про це 15 червня у Facebook розповіла комунікаційна менеджерка видавництва Лілія Шутяк.

Книжку планують видати до кінця 2023 року. Цим виданням "Чорні вівці" розпочнуть серію для дорослих, засновниками проєкту є Христя Венгринюк та Василь Дроняк.

лауреат букер
Книжку Ґеоргі Ґосподинова видадуть у Чернівцях. Скріншот зі сторінки у Facebook

У коментарі для видання "Шпальта" головна редакторка "Чорних овець" Христя Венгринюк розповіла, що видати Ґосподинова хотіли давно: "Тексти Ґосподинова – це унікальний голос пам’яті, який буде дуже близьким і українським читачам, адже ми маємо багато схожого минулого, зокрема ментального".

Перекладає роман письменник Остап Сливинський.

Про Ґеоргі Ґосподинова

Ґеоргі Ґосподинов – найбільш перекладений і нагороджений болгарський сучасний письменник. Його називають одним із провідних голосів сучасної європейської літератури.

Його складні оповідання пов'язані з пам'яттю про недавнє східноєвропейське минуле та сучасними тривогами Європи й світу.

Книги письменника перекладені 25 мовами, зокрема німецькою, англійською, французькою, іспанською, італійською, данською, польською, турецькою, албанською, ісландською та іншими мовами.

Про роман "Time Shelter" ("Часосховище")

Роман Ґосподинова – "Time Shelter" ("Часосховище") – уже його третій роман і, попри всю його зосередженість на, здавалося б, минулому, він не може бути більш своєчасним.

Таємничий терапевт Ґостін засновує клініку, яка лікує пацієнтів з хворобою Альцгеймера, відтворюючи минуле, в якому вони почувалися найбільш захищеними. Клініка – це не просто місце, де Ґостін лікує пацієнтів; це також ідеальний привід для оповідача Ґосподинова дослідити ХХ століття в Європі через точки зникнення травмованих або зломлених людей.

"Це найвишуканіший вид літератури про наше сприйняття часу і його проходження, написаний у майстерному і абсолютно непередбачуваному стилі", – написала лауреатка Нобелівської премії Ольга Токарчук.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок