Організатори ХI Міжнародного фестивалю "Книжковий Арсенал" оголосили цьогорічну програму. Фестиваль триватиме з 22 до 25 червня.
Фокусна тема цьогорічного заходу — "Коли все має значення" — представить 8 подій. Кураторкою фокус-теми є журналістка, авторка та документалістка Наталя Гуменюк.
"Щодня на сценах обговорюватимуться наші цінності й досвід, те, що відбувається з нами, з суспільством, з країною та світом. Це простір усвідомлення, а також творення нового громадянського словника для речей, які ми досі не вербалізували", — описують фокус-тему організатори.
Перший день фестивалю
"Книжковий Арсенал" стартує у четвер, 22 червня. На перший день заплановані 10 подій — дискусії, поетичні читання, кінопокази, дитяча програма та музичні події.
Офіційне відкриття фестивалю відбудеться о 17:00. У перший день відбудеться:
- дискусія "Демократія і війна" в межах фокус-теми;
- дискусія "Наш Крим: на сторінках книжок" та поетичні читання "Поезія в пікселі" у межах літературної програми;
- майстер-клас для дітей і підлітків від творчої майстерні "Аґрафка";
- показ короткометражних фільмів про Київ — шість історій про місто "Як тебе не любити 2.0" від онлайн-кінотеатру Takflix й послухати “DJ-set. Borys”.
Завершить перший день виступ Маріупольського муніципального камерного оркестру "Ренесанс". Подія відбудеться у співпраці з Українським Інститутом.
Загалом у перший день "Книжковий Арсенал" працюватиме з 16:00 до 21:00.
Літературна програма
Вона матиме назву "Перенести досвід у пам'ять", а її кураторкою є виконавча продюсерка Радіо Культура, членкиня Радіокомітету Європейської мовної спілки та Українського ПЕН, перекладачка і письменниця Ірина Славінська.
Програма представить щоденники, документальні нотатки і художні твори, тексти професійних письменників і "тих, хто почали писати лиш у реальності після лютого 2014 та 2022 років", а також поезію.
Програма для дітей і підлітків
Кураторкою програми "Коли війна не лише у книжках" стала директорка "Книжкового Арсеналу" Юлія Козловець. Серед подій буде марафон авторських читань від дитячих письменників та письменниць, публічне інтерв’ю Підліткової Ради Мистецького арсеналу з Іриною Славінською, перформанс "Книгодрузячення-передбачення" та практикуми для батьків.
Професійна програма
У межах програми, якою керує Оксана Карп'юк, будуть обговорювати державну політику та роль профільних інституцій книжкової галузі, моделі ведення бізнесу, які дають видавцям сталість, а також про роль малих незалежних книгарень для промоції читання та розбудови громадянського суспільства.
Спеціальні програми
Літературна лабораторія Мистецького арсеналу представить спецпрограму "(не)публічні бібліотеки", куратором якої є Діма Казаков. Він розповість про невеликі мандрівні, бездомні бібліотеки, реальні й онлайнові архіви, колекціонування, персональні книжкові та вінілові збірки, куровані полиці та зіни.
Від PEN Ukraine буде спецпрограма "Пам'ять говорить" із 5 подіями. У перший день фестивалю відбудеться презентація воєнного щоденника Володимира Вакуленка. Загалом у межах програми будуть говорити про пам’ять, яка спонукає до відповідальності — перед нашими загиблими і перед нашою культурою.
Під час спецпрограми Довженко-Центру "Літературний кіноканон. Том перший" представлять три фільми, засновані на літературних творах: "Сон", знятий за поемою Шевченка, екранізацію гоголівського "Вечора на Івана Купала" та кінопостановку "Захара Беркута" Івана Франка.
Виставкові проєкти
Візуальна складова буде представлена 7 проєктами:
- "Захисний шар" Костянтина Зоркіна;
- "Україна: символи боротьби" Марії Кінович;
- "Коли все має значення" від Клубу ілюстраторів Pictoric;
- "Око Бурі", виставка українсько-ізраїльської дитячої книжкової ілюстрації;
- "Хронологія русифікації" від проєкту Лінгвоцид;
- "Каліграфія та шрифт 2022-2023 рр" від Школи каліграфії "Арт і Я";
- The Reckoning Project.
Особливості "Книжкового арсеналу-2023"
Через нерівні умови існування та роботи учасників видавничого ринку внаслідок війни, операторами продажу книжок будуть не окремі видавництва, а локальні київські книгарні:
- книгарня "Сенс" представить секцію "Нонфікшн";
- книгарня "Книжковий Лев" — секцію "Художня література";
- книгарня "Закапелок" — секції "Дитяча література" та "Комікси та графічні романи".
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!