Паризький Лувр прийняв 16 творів мистецтва, серед іншого й 1500-річні візантійські ікони, з київського музею, щоб захистити їх від війни. Про це 7 червня повідомило видання AFP.
"З початку війни, як й інші музеї, ми були стурбовані тим, як ми можемо підтримати наших українських колег. Восени, зіткнувшись з інтенсивністю конфлікту, ми вирішили допомогти", — сказала президентка Лувру Лоранс де Кар.
Вона додала, що Лувр особливо занепокоєний ризиком крадіжки та незаконної торгівлі творами мистецтва і реліквіями, якби вони залишилися в Україні.
Серед творів, які тепер перебувають під охороною Лувру — п'ять візантійських ікон з Музею Богдана та Варвари Ханенків.
Чотири ікони походять з монастиря Святої Катерини в Єгипті і датуються VI-VII століттями:
- "Святі Сергій і Вакх",
- "Святий Іоанн Хреститель",
- "Богородиця з Дитям",
- "Святі Платон і Гликерія".
А п'ята — з Константинополя, ікона Святого Миколая, кінця XVIII або початку XIV століття.
Вони будуть виставлені на загальний огляд у Луврі з 14 червня до 6 листопада у межах виставки "Біля витоків сакрального образу. Ікони з Музею Ханенків".
Співпраця інституцій розпочалася з пропозиції спільної наукової експертизи Синайських ікон з колекції Музею Ханенків. Нині Лувр проводить масштабне дослідження візантійської світової спадщини. Тому саме виставка цих ікон є першою міжнародною співпрацею для цього відділу музею.
Одинадцять інших творів "з-поміж найбільш знакових та крихких" були відібрані з українського музею для наукового співробітництва з реставрації творів, їх буде розміщено в резервах Лувру.
Проєкт відбувається у партнерстві з Міжнародним альянсом із захисту спадщини в зонах конфлікту (ALIPH), який з початку війни був повністю відданий справі збереження української спадщини.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!