Перейти до основного змісту
Docudays UA оголосили основну фестивальну програму

Docudays UA оголосили основну фестивальну програму

Docudays UA оголосили основну фестивальну програму
. Колаж Суспільне Культура, docudays.ua/

З 2 до 8 червня відбуватиметься Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини "Docudays UA". Директорка Комунікаційного департаменту і членкиня відбіркової ради Docudays UA Дар'я Аверченко розповіла про фільми з основної програми фестивалю.

"Сподіваюся, перегляд цієї програми допоможе збудувати ідеальну країну хоча б у нашій уяві. Де кожен та кожна — відповідальний/-а за спільний образ майбутнього", — написала вона.

"Вбивство журналіста" режисера Метта Сарнецкі

Це історія про молодого журналіста-розслідувача та його наречену, яких жорстоко вбили у власному домі в Словаччині. Їхня смерть призвела до найбільших протестів у Словаччині з часів повалення комунізму.

Стрічка уже отримала:

  • "Приз глядацьких симпатій" на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини One World (2023),
  • Truth Award на Міжнародному фестивалі документального та короткометражного кіно Dokufest (2022),
  • "Спеціальну відзнаку" на Цюрихському кінофестивалі (2022),
  • Checkpoints Award на Бергенському міжнародному кінофестивалі (2022).
фільм з програми докудейз 2023
Метт Сарнецькі, "Вбивство журналіста". Колаж Суспільне Культура, docudays.ua/

"Усі наші серця б’ються в ритмі зірок, що вибухають" режисерки Дженніфер Райнсфорд

11 березня 2011 року в Японії стався найсильніший землетрус сучасності, а 30 хвилин потому північно-східне узбережжя Японії поглинули темні хвилі цунамі, несучи автівки, будинки та людські життя у відкрите море.

У фільмі ми знайомимося з людьми, які шукають своїх рідних, тяжко переживають втрати, або допомагають іншим пережити це.

Дебютний повнометражний фільм Дженніфер Райнсфорд запрошує глядач_ок до епічної подорожі — від погляду на життя на Землі з відкритого космосу до найменших мікроскопічних істот, аби побачити, як люди, тварини й природа зцілюються після травми.

Docudays UA оголосили основну фестивальну програму
Дженніфер Райнсфорд. Колаж Суспільне Культура, docudays.ua/

"Відвідувачі" режисерки Вероніки Лішкової

Історія про молоду антропологиню Зденку, яка разом із чоловіком і трьома синами переїздять до Свальбарду в Норвегії, аби вивчати зміни в житті полярних регіонів. Проводячи інтерв’ю із мешканцями, вона розуміє, наскільки однорідною є маленька місцева спільнота, і виявляє конфлікти, приховані під поверхнею. Їй залишається визначити, наскільки вона готова втручатися в життя місцевої спільноти, за якою першопочатково вона планувала лише спостерігати.

Стрічку уже назвали найкращим чеським фільмом Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини One World (2023).

Docudays UA оголосили основну фестивальну програму
Вероніка Лішкова. Колаж Суспільне Культура, docudays.ua/

"Юний Платон" режисер_ок Неасм Ні Чіанайн та Деклана Мак-Ґрата

Події споглядального документального фільму розгортаються після громадянського конфлікту в Ардойні — районі Белфаста, де робітничий клас поколіннями страждає через бідність, засилля наркотиків і зброї.

Фільм змальовує мрію директора школи Кевіна Мак-Аревея та його відданої команди, що завзято працює задля майбутнього, показуючи, як критичне мислення та дбайливий пастор можуть заохотити дітей і дати їм мужність визирнути за рамки та обмеження своєї спільноти.

Docudays UA оголосили основну фестивальну програму
Неаса Ні Чіанайн та Деклан Мак-Ґрат. Колаж Суспільне Культура, docudays.ua/

"Немає простого шляху додому" режисерки Акуол де Мабіор

У Східній Африці Ребекку Ньянденґ де Мабіор знають як матір Південного Судану. Країна здобула незалежність 2011 року, і більшість своєї короткої історії перебуває в стані війни. Найбільший страх Ребекки — що її чоловік, Джон Ґаранґ, загинув марно разом із мільйонами громадян Південного Судану. Після років вигнання примарна мирна угода дає їй змогу зробити щось, аби полегшити долю своєї країни.

У центрі фільму лежить дискусія між поколіннями, що прагне примирити родину та країну.

Docudays UA оголосили основну фестивальну програму
Акуол де Мабіор. Колаж Суспільне Культура, docudays.ua

Що таке Docudays UA

Docudays UA — найбільший в Україні Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини, який відбувається щороку в Києві. На фестивалі показують актуальні документальні стрічки з усього світу. Організатори прагнуть сформувати у глядачів активну громадянську позицію, обізнаність щодо прав людини та повагу до людської гідності. Під час Docudays UA до Києва приїздять кіномитці з Європи, Америки, Азії та Африки.

Центральною темою цьогорічного фестивалю є "Образ майбутнього": "Це те, що нам варто уявляти й втілювати вже зараз. Це розмова про справедливість".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок