З 2 до 8 червня відбуватиметься Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини "Docudays UA". Директорка Комунікаційного департаменту і членкиня відбіркової ради Docudays UA Дар'я Аверченко розповіла про фільми з основної програми фестивалю.
"Сподіваюся, перегляд цієї програми допоможе збудувати ідеальну країну хоча б у нашій уяві. Де кожен та кожна — відповідальний/-а за спільний образ майбутнього", — написала вона.
"Вбивство журналіста" режисера Метта Сарнецкі
Це історія про молодого журналіста-розслідувача та його наречену, яких жорстоко вбили у власному домі в Словаччині. Їхня смерть призвела до найбільших протестів у Словаччині з часів повалення комунізму.
Стрічка уже отримала:
- "Приз глядацьких симпатій" на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини One World (2023),
- Truth Award на Міжнародному фестивалі документального та короткометражного кіно Dokufest (2022),
- "Спеціальну відзнаку" на Цюрихському кінофестивалі (2022),
- Checkpoints Award на Бергенському міжнародному кінофестивалі (2022).

"Усі наші серця б’ються в ритмі зірок, що вибухають" режисерки Дженніфер Райнсфорд
11 березня 2011 року в Японії стався найсильніший землетрус сучасності, а 30 хвилин потому північно-східне узбережжя Японії поглинули темні хвилі цунамі, несучи автівки, будинки та людські життя у відкрите море.
У фільмі ми знайомимося з людьми, які шукають своїх рідних, тяжко переживають втрати, або допомагають іншим пережити це.
Дебютний повнометражний фільм Дженніфер Райнсфорд запрошує глядач_ок до епічної подорожі — від погляду на життя на Землі з відкритого космосу до найменших мікроскопічних істот, аби побачити, як люди, тварини й природа зцілюються після травми.

"Відвідувачі" режисерки Вероніки Лішкової
Історія про молоду антропологиню Зденку, яка разом із чоловіком і трьома синами переїздять до Свальбарду в Норвегії, аби вивчати зміни в житті полярних регіонів. Проводячи інтерв’ю із мешканцями, вона розуміє, наскільки однорідною є маленька місцева спільнота, і виявляє конфлікти, приховані під поверхнею. Їй залишається визначити, наскільки вона готова втручатися в життя місцевої спільноти, за якою першопочатково вона планувала лише спостерігати.
Стрічку уже назвали найкращим чеським фільмом Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини One World (2023).

"Юний Платон" режисер_ок Неасм Ні Чіанайн та Деклана Мак-Ґрата
Події споглядального документального фільму розгортаються після громадянського конфлікту в Ардойні — районі Белфаста, де робітничий клас поколіннями страждає через бідність, засилля наркотиків і зброї.
Фільм змальовує мрію директора школи Кевіна Мак-Аревея та його відданої команди, що завзято працює задля майбутнього, показуючи, як критичне мислення та дбайливий пастор можуть заохотити дітей і дати їм мужність визирнути за рамки та обмеження своєї спільноти.

"Немає простого шляху додому" режисерки Акуол де Мабіор
У Східній Африці Ребекку Ньянденґ де Мабіор знають як матір Південного Судану. Країна здобула незалежність 2011 року, і більшість своєї короткої історії перебуває в стані війни. Найбільший страх Ребекки — що її чоловік, Джон Ґаранґ, загинув марно разом із мільйонами громадян Південного Судану. Після років вигнання примарна мирна угода дає їй змогу зробити щось, аби полегшити долю своєї країни.
У центрі фільму лежить дискусія між поколіннями, що прагне примирити родину та країну.

Що таке Docudays UA
Docudays UA — найбільший в Україні Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини, який відбувається щороку в Києві. На фестивалі показують актуальні документальні стрічки з усього світу. Організатори прагнуть сформувати у глядачів активну громадянську позицію, обізнаність щодо прав людини та повагу до людської гідності. Під час Docudays UA до Києва приїздять кіномитці з Європи, Америки, Азії та Африки.
Центральною темою цьогорічного фестивалю є "Образ майбутнього": "Це те, що нам варто уявляти й втілювати вже зараз. Це розмова про справедливість".
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!