Одну з вулиць у Києві можуть назвати імʼям Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла

Одну з вулиць у Києві можуть назвати імʼям Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла

Одну з вулиць у Києві можуть назвати імʼям Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла
. Герой України Дмитро Коцюбайло "Да Вінчі" Фото: Аліна Смутко / Суспільне

Вранці 8 травня українська акторка Ада Роговцева зареєструвала на сайті Київради петицію з проханням перейменувати вулицю Німанську в Печерському районі Києва на честь Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла. Пізніше наречена загиблого військового Аліна Михайлова повідомила, що 6 тисяч необхідних підписів вдалося зібрати за годину.

"Я пропоную перейменувати вулицю Німанську на честь легендарного комбата 67-ї окремої механізованої бригади, керівника батальйону "Вовки Да Вінчі" Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі", — написала Роговцева.

Вона зазначила, що вулиця названа на честь річки Німан, що протікає Калінінградською областю Росії, і російські топоніми не мають бути вшановані в міському просторі столиці України

"Дмитро "Да Вінчі" Коцюбайло — Герой України, перший доброволець, що отримав це звання прижиттєво", – додала Роговцева.

Одну з вулиць у Києві можуть назвати імʼям Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла
Одну з вулиць у Києві можуть назвати імʼям Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла. Скріншот із сайту Київради

Що відомо про Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла

Дмитро Коцюбайло потрапив на війну у 18 років, одразу після Революції Гідності. До початку повномасштабного вторгнення був добровольцем, потім вступив у ЗСУ.

30 листопада 2021 року Дмитро Коцюбайло був відзначений званням Героя України за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

У 2022 році отримав звання молодшого лейтенанта.

А у березні 2023 року стало відомо про загибель Коцюбайла під Бахмутом.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок