Позов Довженко-Центру до Держкіно: суд розглядає справу по суті

Позов Довженко-Центру до Держкіно: суд розглядає справу по суті

Оновлено
Позов Довженко-Центру до Держкіно: суд розглядає справу по суті
. Фото: Ірина Сорока/Суспільне

2 травня у Київському Господарському суді почалося засідання щодо позову Довженко-Центру проти Державного агенства з питань кіно.

За словами кореспондентки Суспільне Культура Ірини Сороки, прибули адвокати з обох сторін, а активісти збираються біля зали судового засідання.

"Це перше засідання по суті справи (до того були підготовчі)", — зазначають у Довженко-Центрі.

Під час засідання суд вислухав позицію обох сторін. Довженко-Центр вимагає визнати наказ про "реорганізацію" незаконним та скасувати його.

Позов Довженко-Центру: суд розглядає справу по суті
Позов Довженко-Центру: суд розглядає справу по суті. Фото: Ірина Сорока/Суспільне

Представник Держкіно у своїй промові у суді зазначає, що офіційно Довженко-Центр не є фільмофондом та не має "предметів, віднесених до державної частини музейного фонду". Він додає, що МКІП у своїх листах від травня 2022 року спочатку зазначав, що Центр не має музейних експонатів, а потім — що "там є якісь культурні цінності". Але у актах передачі майна (влітку 2022 року Довженко-Центр із підпорядкування МКІП перейшов до Держкіно) таких списків не зафіксовано.

Також представник Держкіно додав, що тільки Довженко-Центр "не бажає" затвердити новий статут організації і "не можна видати особисту незгоду керівника за якесь абстрактне бажання юридичної особи не погоджуватись з рішенням органу влади".

"Тому я вважаю обгрунтування позову з цих підстав і так само пояснення третьої особи такими, які не відповідають дійсним обставинам і не грунтуються на нормах діючого законодавства", — зазначив представник Держкіно.

Також адвокати Держкіно додали, що Юлія Шевчук мала право підписувати "спірний наказ" як перший заступник голови інституції, оскільки очільниця організації Марина Кудерчук була у відпустці.

Позов Довженко-Центру: суд розглядає справу по суті
Олена Гончарук та адвокати Довженко-Центру. Фото: Ірина Сорока/Суспільне

Позов Довженко-Центру: суд розглядає справу по суті
Адвокати Держкіно. Фото: Ірина Сорока/Суспільне

Також, за словами кореспондентки Ірини Сороки, поки оголосили перерву у засіданні, а наступне відбудеться 4 травня о 12:00.

У коментарі для Суспільне Культура адвокатка Олеся Крижанівська зазначила, що така позиція Держкіно створена, щоб показати, що "насправді ніякої цінності Центр не являє собою і тому не потрібно так галасливо зберігати те, що в принципі, на їх думку, не є культурною спадщиною, не є архівом і взагалі все було просто так".

За її словами, нині обидві сторони надали всі докази, суд має дати їм оцінку. На наступному засіданні ще вислухають третіх осіб — очільницю Центру Олену Гончарук та МКІП.

Представники Держкіно відмовилися коментувати судове засідання.

Позов Довженко-Центру: суд розглядає справу по суті
Позов Довженко-Центру: суд розглядає справу по суті. Фото: Ірина Сорока/Суспільне

Що відомо про конфлікт Держкіно та Довженко-Центру?

  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати Довженко-Центр у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву.
  • 28 жовтня Довженко-Центр повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію".
  • 2 листопада Держкіно опублікувало наказ про усунення Олени Гончарук від виконання обов'язків.
  • 21 грудня на сайті Держкіно опублікували оголошення щодо публічного конкурсу на посаду керівника Довженко-Центру.
  • 3 лютого стало відомо, що проти колишньої в.о. генеральної директорки Довженко-центру Олени Гончарук порушили кримінальну справу.
  • 6 лютого відбувся конкурс на посаду генерального директора Довженко-Центру. Його уже вдруге виграла Олена Гончарук, яка керувала інституцією з 2021 року.
  • 21 лютого — останній термін, коли Держкіно мало б підписати контракт з Оленою Гончарук, однак сторони не дійшли згоди за пунктами контракту, які стосуються прийняття нового статуту.
  • 27 березня відбулося останнє підготовче засідання. На 2 травня призначили розгляд справи по суті.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок