TikTok, Telegram та YouTube: Олександр Ткаченко відповів на питання щодо роботи соцмереж в Україні

TikTok, Telegram та YouTube: Олександр Ткаченко відповів на питання щодо роботи соцмереж в Україні

TikTok, Telegram та YouTube: Олександр Ткаченко відповів на питання щодо роботи соцмереж в Україні
. Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Фото: Facebook/Олександр Ткаченко

28 квітня інформаційне агенство "Інтерфакс-Україна" опублікувало розмову з міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком, деякі питання стосувалися роботи соціальних мереж в Україні.

Зокрема, міністр розповів, що МКІП проведе переговори з YouTube, оскільки через зміну алгоритмів відеохостингу, матеріали українських ЗМІ про війну почали отримувати менше переглядів, бо отримали планку 18+

Міністр зазначив, що відомство спробує переконати відеохостинг, що "країна, яка перебуває у війні, не може не розповідати про війну".

Також Ткаченко додав, що потрібно включати експертну оцінку того, у який спосіб має відбуватися взаємодія держави із соціальною мережею "Телеграм".

Міністр зазначив, що перевага цієї соцмережі у швидкому донесенні інформації, зокрема й для населення, яке перебуває на тимчасово окупованих територіях.

Немає часу на зіркову хворобу: 5-річний тіктокер з Черкащини показав своє господарство

"З іншого боку — анонімні телеграм-канали і величезна кількість російських активностей там. Окрім того, у телеграму немає зворотного зв'язку. Який він не був би у фейсбуку чи гуглу, але він є, ми принаймні знаємо, до кого звертатися. До кого звертатися в телеграмі, це питання непросте", — додав він.

Крім того, Ткаченко вважає, що потрібно оцінити і TikTok – особливо після того, як у західних країнах поширилася тенденція до обмеження соцмережі у державних установах.

"Потрібно вивчити питання, чому власне пішла така тенденція стосовно заборони використання тікток у державних установах", – сказав він, відповідаючи на питання, чи не вбачає Україна необхідності запровадити такі ж обмеження, як і в низці західних країн.

TikTok, Telegram та YouTube: Олександр Ткаченко відповів на питання щодо роботи соцмереж в Україні
TikTok заборонили у державних установах у низці країн у світі. TikTok. Фото: Mateusz Slodkowski/Getty Images

Зокрема, всі члени альянсу "Five EyesFive Eyes — розвідувальний альянс, до якого входять такі країни: Австралія, Канада, Нова Зеландія, США та Велика Британія.Ці країни, з подібною системою загального права, є учасниками багатосторонньої угоди UKUSA, договору про спільну радіотехнічну розвідувальну діяльність." заборонили урядовцям користуватися TikTok.

До слова, в уряді Австралії зазначили, що такий крок "підкреслює стурбованість тим, що уряд Китаю може використовувати TikTok для збору даних користувачів, підриваючи інтереси безпеки Заходу".

Також нещодавно військовослужбовцям Збройних сил Швеції також заборонили завантажувати на робочі телефони або планшети китайський додаток TikTok через побоювання щодо витоку даних.

А 1 березня Комітет у закордонних справах Палати представників Конгресу США також проголосував за надання президенту США Джо Байдену повноважень заборонити китайський додаток TikTok та інші соціальні мережі.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок