Комітет Конгресу США хоче дозволити Байдену заборонити TikTok

Комітет Конгресу США хоче дозволити Байдену заборонити TikTok

Конгрес США
Конгрес Сполучених Штатів. Associated Press

Комітет у закордонних справах Палати представників Конгресу США у середу, 1 березня, проголосував за надання президенту США Джо Байдену повноважень заборонити китайський додаток TikTok та інші соціальні мережі. Про це повідомляє Reuters. Тепер законопроєкт має бути схвалений Палатою представників та Сенатом США, перш ніж потрапить на розгляд Байдену.

У Комітеті законодавці проголосували 24 голосами проти 16 за надання адміністрації нових повноважень щодо заборони додатку ByteDance, яким користуються понад 100 мільйонів американців, а також інших додатків. Вони, як вважають у комітеті, становлять загрозу безпеці. Демократи в комітеті виступили проти законопроєкту, автором якого був голова комітету республіканець Майкл Маккол.

Після голосування Маккол сказав Reuters, що, на його думку, законопроєкт про TikTok буде винесений на розгляд "досить скоро" і проголосований повним складом Палати представників вже цього місяця.

Представник демократів у комітеті Грегорі Мікс заявив, що він рішуче виступає проти цього закону, оскільки той, зокрема, "залучить більше компаній у сферу діяльності Китаю, знищить робочі місця тут, у Сполучених Штатах, і підірве основні американські цінності — свободу слова і вільне підприємництво".

Колишній президент Дональд Трамп у 2020 році намагався заблокувати новим американським користувачам завантаження WeChat і TikTok.

У червні 2021 року президент Джо Байден відкликав укази Трампа, які мали на меті заборонити завантаження, і доручив Міністерству торгівлі провести огляд проблем безпеки, пов'язаних з цими додатками.

Читайте також

Бахмут — епіцентр боїв на Донбасі, у поліції закликали убезпечити дітей від руху "Редан". 371 день війни. Онлайн

Російські тіктокери поширюють кремлівську пропаганду за гроші: розслідування

Близько 1,7 тисячі Tik Tok акаунтів поширювали російську дезінформацію у Європі

Сенат США проголосував за заборону держслужбовцям користуватися TikTok

На початок