"Абрикоси Донбасу" Любові Якимчук номінували на премію Emerging Europe Awards

"Абрикоси Донбасу" Любові Якимчук номінували на премію Emerging Europe Awards

"Абрикоси Донбасу" Любові Якимчук номінували на премію Emerging Europe Awards
. Фото: ВСЛ/starylev.com.ua

До 7 травня триває голосування за номінантів на премію Emerging Europe Awards – у 2023 році до короткого списку потрапила українська поетка та сценаристка Любов Якимчук. Новиною вона поділилася у своєму Facebook.

Письменниця стала номінанткою у категорії "People. Artistic Achievement" за збірку "Абрикоси Донбасу" та вірш "Молитва".

"Ця нагорода охоплює різні сфери життя. Раніше її отримувала режисерка Аґнєшка Холланд або колишній міністр закордонних справ Великої Британії Малкольм Рінкінд, і навіть наш додаток "Дія", бо там є і IT-секція. Загалом там більше бізнесу і громадського сектору, а літератури мало", – розповіла авторка.

"Абрикоси Донбасу" — це збірка про пережитий досвід війни та погляд на Донбас через світобачення письменниці. У 2022 році Якимчук виступила на 64-й церемонії вручення премії Греммі з віршем "Молитва" з цієї книжки.

Також серед номінантів Emerging Europe Awards у категорію "Ініціатива року щодо свободи ЗМІ та відповідального звітування" потрапило видання The Kyiv Independent. Його відзначили "за рішучість відстоювати редакційну незалежність".

Хто така Любов Якимчук

Любов Якимчук — українська поетеса родом із Луганщини. Вона лауреатка премії американського фонду Ковалевих в номінації "Поезія", Нью-Йорк (2017).

Поезії Якимчук перекладені більше, як на півтора десятка мов, зокрема, англійською, шведською, німецькою, французькою, польською, чеською, словацькою, словенською, білоруською, литовською, болгарською, румунською, вірменською та на іврит.

Збірка "Абрикоси Донбасу" увійшла до рейтингу "10 найкращих українських книг про АТО" за версією українського Forbes.

"Книга сповнена тепла й гіркоти, книга колюча й ламана. Вірші, схожі на троянди: доки дочитаєш – обов'язково поранишся", — зазначав про книгу письменник Сергій Жадан.

любов якимчук
Любов Якимчук. Фото: Olena Pavlova/Facebook

Emerging Europe Awards

Премія є частиною програми "Emerging Europe", що має на меті показати та відзначити видатні ініціативи розвитку в Європі, а також роботу організацій і окремих осіб, зокрема світових лідерів, які зробили внесок в успіх свого регіону.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок