У "Сімпсонах" темношкірих героїв будуть озвучувати лише темношкірі. Трамп висміяв це

У "Сімпсонах" темношкірих героїв будуть озвучувати лише темношкірі. Трамп висміяв це

У "Сімпсонах" темношкірих героїв будуть озвучувати лише темношкірі. Трамп висміяв це
nbcnews.com

У мультсеріалі "Сімпсони" темношкірих героїв будуть озвучувати лише темношкірі актори. Про це заявили продюсери серіалу, повідомляє BBC. У відповідь на це президент США Дональд Трамп іронічно зауважив, що "Сімпсони" є "расистами", бо "жовтих мають озвучувати жовті".

"В майбутньому у "Сімпсонах" більше не буде білих акторів, які озвучують небілих персонажів", – йдеться в короткій заяві продюсерів.

Раніше "Сімпсонів" критикували за те, що персонаж індійця Апу, якого озвучував американський актор Генк Азарія, посилює расові стереотипи. У січні цього року Азарія заявив, що більше не буде озвучувати Апу – персонажа, який говорив його голосом з моменту свого створення у 1990 році. Наразі невідомо, чи буде у нових серіях "Сімпсонів" Апу.

"Сімпсони - расисти, тому що вони не роблять правильних речей, не використовують жовтих акторів, щоб зобразити жовтих персонажів. Жовті життя мають значення", – написав Трамп у Твіттері.

Що відомо

  • У США та в різних куточках світу відбулися масові акції протесту проти расизму та дискримінації. Вони проходили під лозунгом "Життя темношкірих мають значення" (Black Lives Matter). Причиною протестів стала загибель 25 травня у США темношкірого Джорджа Флойда. Під час арешту із застосуванням сили поліцейський душив затриманого Флойда коліном. Флойд просив не вбивати його та говорив, що не може дихати.
  • У поліції стверджували, що Флойд чинив спротив при затриманні та перебував у стані сп'яніння, а його смерть стала "результатом нещасного випадку".
  • На оприлюднених записах з камер спостереження поруч із магазином помітно, що Флойд поводився спокійно та дозволив поліцейським надягнути на нього кайданки і відвести до поліцейської автівки.
  • Колишньому офіцеру поліції Дереку Шовіну, через дії якого під час арешту загинув Флойд, перекваліфікували звинувачення із ненавмисного заподіяння смерті на вбивство другого ступеня. Інших офіцерів звинуватили у посібництві та підбурюванні до вбивства другого ступеня.
  • У столиці Вашингтоні, Нью-Йорку, Атланті, Філадельфії, Чикаго, Лос-Анджелесі, Сан-Франциско, Сіетлі, Бостоні й Маямі відбулися мирні акції протесту проти расизму та свавілля поліції.
  • Також на вулиці німецьких та французьких міст вийшли кілька тисяч протестувальників.
  • Протести почасти супроводжуються заворушеннями, підпалами та протистоянням з поліцією, на що правоохоронці відповіли застосуванням сльозогінного газу та гумових куль. Окрім того, у Вашингтоні запровадили комендантську годину. У заворушеннях президент США Дональд Трамп звинуватив "радикальних лівих анархістів".
  • 3 червня генеральна прокуратура штату Міннесота висунула звинувачення усім чотирьом офіцерам поліції, які 25 травня брали участь у затриманні загиблого темношкірого американця Джорджа Флойда.
  • Підозрюваному у вбивстві Флойда призначили заставу в розмірі 1,25 мільйона доларів.

На початок