Собаки-роботи 4 місяці створюватимуть картини у межах виставки у Австралії

Собаки-роботи 4 місяці створюватимуть картини у межах виставки у Австралії

Собаки-роботи 4 місяці створюватимуть картини у межах виставки у Австралії
. Фото: WILLIAM WEST/AFP via Getty Images

3 грудня у Національній галерії Вікторії у Мельбурні (Австралія) почнеться NGV Triennial. У межах події представлять проєкт три роботи-собаки від Boston Dynamics, які протягом чотирьох місяців малюватимуть картини в галереї. Про це 5 квітня повідомило видання The Guardian.

Ініціаторка проєкту, польська художниця Аґнєшка Пілат, яка мешкає в США, каже, що роботи ще не увійшли у наше мистецтво.

Хоча собаки використовують штучний інтелект, щоб орієнтуватися в навколишньому середовищі, їхні творчі можливості обмежені: "Я думаю, що це відповідальність художників — взаємодіяти з новими технологіями, і ми маємо можливість грати в набагато менших масштабах, перш ніж щось стане глобальним".

Собаки-роботи 4 місяці створюватимуть картини у межах виставки у Національній галерії Вікторії у Мельбурні
Аґнешка Пілат демонструє своїх роботів під час оголошення програми NGV Triennial 2023. Фото: Kim Landy/Getty Images for NGV

"Існує багато занепокоєння щодо штучного інтелекту та робототехніки, і я хочу показати, що насправді в людському розумінні ці роботи — маленькі діти, і вони дурні", — каже Пілат, порівнюючи роботу собак з дитячим малюванням пальчиками.

Проєкт Пілат є, мабуть, ідеальним хедлайнером NGV Triennial: поєднання мистецтва та дизайну, що бореться з технологічним майбутнім.

Виставка, в якій візьмуть участь понад 100 художників і яку можна буде відвідати безкоштовно, займе всю будівлю NGV International, включно з фасадом, на якому буде розміщена велика текстова робота Йоко Оно у вигляді запитання до мешканців Мельбурна.

"У виставці досить багато робіт, присвячених рослинам, деревам і нелюдському світосприйняттю", — розповідає старший куратор сучасного мистецтва, дизайну та архітектури NGV Юен МакЕоін.

Трієнале NGV залучає сучасне мистецтво, дизайн та архітектуру до діалогу, пропонуючи візуально вражаючий погляд на світ. Виставка відзначає творчість деяких з найвідоміших художників і дизайнерів світу, а також дає можливість висловитися молодим митцям, що розвиваються.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок