"Більше не terra incognita": Україна потрапила до 20-ки рейтингу Global Soft Power Index

"Більше не terra incognita": Україна потрапила до 20-ки рейтингу Global Soft Power Index

"Більше не terra incognita": Україна потрапила до 20-ки рейтингу Global Soft Power Index
. Памʼятник "Батьківщина мати" у Києві. Фото: AP

Україна опинилась серед 20 найвпливовіших країн світу за рейтингом Global Soft Power Index, який складає Brand Finance. Про це у Facebook повідомила пресслужба Українського інституту.

"Україна увійшла до 20 найвпливовіших країн світу за рейтингом Global Soft Power Index 2023. Ще жодна країна за історію цього і схожих рейтингів не покращувала свій результат так радикально. Шкода, що такою ціною, але й завдяки об'єктивним зусиллям самої України", — додав у своєму дописі генеральний директор УІ Володимир Шейко.

Він також назвав ключові досягнення України за минулий рік.

  • Впливовість: з 45 на 19 місце у світі. Відзначають виняткову роботу українських дипломатів та ефективне застосування дипломатичних інструментів.
  • Впізнаваність: з 47 на 14 місце у світі. Впізнаваність України зросла на всіх континентах, причому найбільше покращення відбулося в країнах Африки на південь від Сахари.
  • Репутація: з 70 на 68 місце у світі.
  • У загальному рейтингу "м'якої сили" Україна посіла 37 місце зі 121. А у 2021 році займала 61 позицію.
У 20-ці Global Soft Power Index: Україна посилює власну впізнаваність та впливовість у світі
У 20-ці Global Soft Power Index: Україна посилює власну впізнаваність та впливовість у світі. Фото: Український Інститут/Facebook

Коментуючи дослідження у виступі на Global Soft Power Summit 2023, який 2 березня проходить у Лондоні, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба додав, що Україна "більше не terra incognita": "Протягом останнього року Україна доклала великих зусиль, щоб розповісти свою історію, створити свій наратив та здобути підтримку. Усі ці зусилля, докладені усіма від Президента до активістів, принесли свої плоди".

"Ми дуже хотіли повернути світові і собі це порушене війною відчуття – що діалог та людяність набагато ефективніше за примус, який використовує наш ворог. Ось чому річницю російського нападу ми в Україні називаємо інакше - річницею спротиву, солідарності, сили духу", — додала перша леді України Олена Зеленська.

Global Soft Power Index: інші країни у рейтингу

Війна Росії проти України негативно вплинула на її глобальну репутацію та позицію у рейтинзі: країна опустилася із 23-го на 105-те місце, що посунуло її бренд в сукупному індексі "м’якої сили" із 10-го на 13-те місце.

США, Велика Британія та Німеччина зберегли свої три перші місця в рейтинзі, а Китай поступився четвертою сходинкою Японії.

Global Soft Power Index — це міжнародне дослідження сприйняття національних брендів, яке проводить Brand Finance, охоплює 100 тисяч респондентів у світі. Індекс показує здатність націй впливати на інші за допомогою привабливості та переконання, а не примусу та сили, застосовуючи інструменти культури та зовнішньої політики та поширюючи власні цінності.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок