Держкіно та Олена Гончарук не дійшли згоди за пунктами контракту

Держкіно та Олена Гончарук не дійшли згоди за пунктами контракту

Оновлено
Держкіно та Олена Гончарук не дійшли згоди за пунктами контракту
. Фото: Наталка Дяченко/Довженко-Центр/Facebook

Державне агенство з питань кіно не підписало контракт із Оленою Гончарук, яка перемогла на конкурсі на посаду генерального директора "Довженко-Центру".

Сторони не дійшли згоди за пунктами контракту, які стосуються прийняття нового статуту. Про це повідомили кореспонденти Суспільного.

Представники Держкіно заявили, що згоди не досягли за 5 пунктами, водночас Гончарук та адвокати стверджують, що розбіжності є за 25 пунктами.

Тому сторони взяли час, щоб вивчити контракт і внести до нього коментарі.

3 лютого стало відомо, що проти Олени Гончарук порушили кримінальну справу — підставою стали матеріали та Акти перевірок діяльності Центру. Потерпілим опублікованому витягу зазначено Держкіно.

За словами представників інституції, підписання контракту не означатиме, що Держкіно відмовляться від справи. Визначати, чи винна Гончарук, буде суд.

Реорганізація "Довженко-Центру": велике інтерв'ю з очільницею Держкіно Мариною Кудерчук

19 лютого, за два дні до підписання контракту, очільниця Держкіно Марина Кудерчук у коментарі журналістці Ірині Сороці для Суспільне Культура зазначила, що "попри провокації, які було організовано деякими членами конкурсної комісії та конкурсантом", конкурс на посаду гендиректора "Довженко-Центру" пройшов прозоро і днями Олені Гончарук представлять контракт підписання.

"І всі провокації, це просто надумані історії, бо комусь хочеться попіарити себе негативом. Коли людина не може зробити щось хороше, то дає собі славу такими речами, поливаючи брудом когось. Я вважаю, що зараз потрібно робити свою роботу для вкладу у перемогу країни, а не створювати якісь провокації та негатив", — додала Кудерчук.

Підготовче засідання суду щодо справи "Довженко-Центру" проти Держкіно знову перенесли

За словами представників "Довженко-Центру", Держкіно до останнього дня не надавало контракт на ознайомлення, що "суперечить трудовому законодавству, згідно з яким умови встановлюються угодою сторін".

"Наріжним каменем розбіжностей стали пункти контракту, що зобов’язують Олену Гончарук виконати реорганізацію та виділ частини колекції, а також упродовж 15 днів внести в реєстр новий статут Довженко-Центру, докорінно змінений Держкіно", — додають в інституції..

Що відомо про конкурс на посаду гендиректора "Довженко-Центру"

Олена Гончарук виконувала обовʼязки генеральної директорки "Довженко-Центру" з 2021 року, оскільки Міністерство культури, у чиєму підпорядкуванні перебувала інституція, так і не підписало з нею контракт.

Влітку 2022 року "Довженко-Центр" офіційно перейшов у пряме підпорядкування Держкіно України. Після аудиту у листопаді 2022 року Гончарук відсторонили від посади, а у грудні оголосили про новий конкурс.

6 лютого конкурсна комісія обрала Олену Гончарук без попереднього обговорення.

"Олена Гончарук отримала 6 голосів і перемогла в конкурсі на посаду генерального директора "Довженко-Центру"", — зазначила у Twitter комунікаційниця Центру Марія Глазунова.

Суд за позовом "Довженко-Центру" до Держкіно

16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб. У Центрі заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву.

28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію"

21 лютого у Київському Господарському суді відбулося уже 4 підготовче засідання, метою якого, за словами судді Ірини Борисенко, був збір доказів.

"За нами не залишають права на правоту". Велике інтерв'ю з Оленою Гончарук про Довженко-Центр

До початку засідання суддя отримала 11 клопотань. Всі клопотання, що належали Держкіно — відхилили. Зокрема, суд не задовольнив клопотання про залучення 3-х осіб, таких як працівники "Довженко-Центру", чиї права можуть бути порушені, та представники Державного архіву, до судового процесу.

За словами комунікаційниці Центру Марії Глазунової, серед клопотань Держкіно також було те, що колекція "Довженко-Центру" не є цінною, бо Міністерство культури та інформаційної політики не захотіло її евакуйовувати.

Останнє клопотання було подане представниками Держкіно наприкінці судового засідання. Воно стосується закриття провадження у справі і буде розглянуте на наступному підготовчому засіданні, яке призначене на 7 березня 2023 року на 15:00.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок