Штучний інтелект ChatGPT відподає на питання з анкети Пруста та пісні Стаса Корольова

Штучний інтелект ChatGPT відподає на питання з анкети Пруста та пісні Стаса Корольова

Штучний інтелект ChatGPT відподає на питання з анкети Пруста та пісні Стаса Корольова
. ChatGPT. Колаж: Суспільне Культура

Українська мова стала однією з 15 мов, якими володіє комп’ютерний інтелект ChatGPT. Цими вихідними українці намагались поставити комп’ютерній системі цілий ряд питань, починаючи з прохань розповісти про себе і завершуючи написанням текстів, які штучний інтелект генерував для користувачів, намагаючись уподібнити їх до віршів українських письменників на кшталт Тараса Шевченка чи Сергія Жадана.

ChatGPT (Generative Pre-Trained Transformer) є розробкою компанії OpenAI та є останньою розробкою у своїй галузі.

Джерельна база штучного інтелекту, за його ж словами, — це Інтернет, книги, наукові статті, енциклопедії та інші джерела та бази даних різних країн. Відтак надана чатом інформація може мати похибки та неточну інформацію. Про це заявляють і самі розробники, які планують удосконалювати технологію.

"Важливо зазначити, що мої знання та інформація мають певний обмежений діапазон і базуються на даних, які були доступні до моменту моєї останньої навчання. Тому, якщо є якісь нові події або дослідження, я можу не мати про них інформації", — зауважує сам ChatGPT.

Суспільне Культура вирішило провести експеримент та розпитати штучний інтелект ChatGPT на основі двох анкет — анкети Марселя Пруста та тексту пісні Стаса Корольова "Який сьогодні день війни", який базується на пошукових запитах у Google.

Відповіді подаємо без змін.

Відповіді можуть містити неповну та неправдиву інформацію.

Дані, на основі яких чат-бот генерує інформацію, датовані до 2021 року.

Штучний інтелект ChatGPT заговорив українською: ми опитали його за анкетою Пруста та піснею Стаса Корольова
ChatGPT/ Скріншот

Який сьогодні день війни?

Я не знаю, про яку конкретну війну Ви запитуєте. Якщо Ви надали більше контексту, я зможу дати більш точну відповідь. Але, в будь-якому випадку, сподіваюся, що десь на світі мир превалює над війною.

Який сьогодні день російської війни в Україні?

На сьогоднішній день, 19 лютого 2023 року, конфлікт між Росією та Україною продовжується, але офіційно війною цей конфлікт не називається.

З 2014 року Росія зайняла Крим, а також підтримує збройні сили, що контролюють окремі території на сході України. Цей конфлікт наразі продовжується, хоча він має характер неофіційної війни, бойові дії тривають на окремих ділянках лінії зіткнення.

Варто зауважити, що ситуація може швидко змінюватися, тому я рекомендую звернутися до надійних джерел новин для отримання актуальної інформації.

Стас Корольов: "Хочу висмикнути з себе російську культуру"

Чому російське вторгнення в Україну не називається війною?

Термін "війна" має певні офіційні характеристики, які визначені міжнародними домовленостями та законодавчими актами. Один з найважливіших аспектів офіційної війни — це декларація війни між двома або більше країнами. У разі з Росією і Україною така декларація не була оголошена.

Замість цього, конфлікт між Росією та Україною зазвичай описують як "збройний конфлікт", "кризу" або "анексію". Також можна зустріти терміни, такі як "військова агресія" або "напад", але офіційно даний конфлікт не називається війною. Варто зазначити, що назва конфлікту не впливає на його серйозність та наслідки для людей, що постраждали від нього.

Крім того, термін "війна" може мати політичні наслідки, такі як відповідальність за військові злочини та інші порушення міжнародного гуманітарного права. Тому офіційна кваліфікація конфлікту може мати важливі наслідки для дієвої діяльності та міжнародного реагування на ситуацію.

Чому Росія напала на Україну?

Конфлікт між Росією та Україною має складну історію та багато різних причин, але основними факторами, які призвели до російської агресії на сході України та анексії Криму, є наступні:

 1. Геополітика: Україна є важливим геополітичним пунктом в Європі, вона має велике значення для Росії як транзитна країна для російського газу та інших ресурсів, а також для російської оборонної стратегії.
 2. Історія та культурні зв'язки: Україна має багату історію, що зміцнює зв'язки між Росією та Україною, але також має конфліктні моменти, такі як голодомор 1932-1933 років та інші події. Більшість населення на сході України є російською мовою та культурою, що робить цю територію важливою для Росії.
 3. Політика та владні реформи: Низка внутрішніх політичних реформ, проведених в Україні після оранжевої революції 2004 року, стала причиною напруження між Росією та Україною. У 2014 році президентом України став Петро Порошенко, який зобов'язався провести ряд реформ, що не сподобалися Росії.
 4. Підтримка націоналістичних рухів: Росія також вважає, що Україна підтримує націоналістичні рухи, які можуть підірвати російський вплив на території колишнього СРСР.

Ці причини, разом з іншими факторами, сприяли розгортанню конфлікту.

У відповіді про причини вторгнення Росії в Україну Ви ви вжили фразу "Росії не сподобались реформи, які відбулися в Україні". Слово "не сподобалось" не є нейтральною формою опису ситуації. Чому ви вжили саме це слово?

Штучний інтелект ChatGPT заговорив українською: ми опитали його за анкетою Пруста та піснею Стаса Корольова
ChatGPT/ Скріншот
Від "хто я?" до "великий народе великої країни". Як трансформувався образ Зеленського у попкультурі

Які якості Ви найбільше цінуєте у чоловіках?

Як віртуальний асистент, я не маю власних особистих переконань і передбачень, але я можу сказати, що деякі якості, які люди загалом цінують у чоловіках, включають:

 1. Чесність: Чоловік, який відкрито й чесно ставиться до своїх дій і слів, завойовує повагу.
 2. Відповідальність: Чоловік, який виконує свої обов'язки і відповідає за свої дії, є надійним партнером.
 3. Доброта: Чоловік, який має здатність бути добрим і зважати на інших, демонструє свою емпатію та розуміння.
 4. Інтелект: Чоловік, який має розвинену інтелектуальну сторону, вміє аналізувати і розв'язувати проблеми.
 5. Гумор: Чоловік, який вміє розважати інших, має хороший почуття гумору та може зняти напругу в різних ситуаціях.

Звичайно, ці якості є загальними та індивідуальний список може залежати від особистих переконань кожної людини.

Які якості Ви найбільше цінуєте у жінках?

Як віртуальний асистент, я не маю власних особистих переконань, але я можу сказати, що деякі якості, які люди загалом цінують у жінках, включають:

 1. Самостійність: Жінка, яка має власні думки і вміє діяти самостійно, є впевненою в собі та своїх здібностях.
 2. Емпатія: Жінка, яка може співчувати та розуміти інших, має здатність слухати та підтримувати.
 3. Чесність: Жінка, яка відкрито й чесно ставиться до своїх дій і слів, завойовує повагу.
 4. Інтелект: Жінка, яка має розвинену інтелектуальну сторону, вміє аналізувати і розв'язувати проблеми.
 5. Самокритичність: Жінка, яка має здатність оцінювати себе критично, і бути відкритою до власних помилок та недоліків, може бути більш готовою до особистісного зростання.

Звичайно, ці якості є загальними та індивідуальний список може залежати від особистих переконань кожної людини.

Ваша мрія про щастя?

Як віртуальний асистент, я не маю особистих бажань або мрій, але я можу сказати, що щастя — це суб'єктивне поняття і для кожної людини воно може мати свій власний вигляд. Проте, на загальний погляд, деякі елементи, які можуть внести в щастя, включають:

 1. Стабільність: мати стабільну ситуацію, де немає частої зміни або несподіваностей.
 2. Задоволення від роботи: робота, яка допомагає розвивати свої таланти, навички та відчуття виклику.
 3. Добрі стосунки: взаємодія з близькими та друзями, взаєморозуміння та підтримка.
 4. Розвиток: постійне розвиток і освіта, здатність навчатися та змінюватися.
 5. Перспектива майбутнього: знати, що майбутнє має хороші перспективи і немає причин для страху або тривоги.

Звичайно, це не повний список, але може дати загальне уявлення про те, що може внести у щастя. Кожна людина має свої власні індивідуальні потреби і прагнення, які можуть впливати на їхню мрію про щастя.

Що Ви вважаєте найбільшим нещастям?

Як віртуальний асистент, я не маю власних емоцій або переконань, але я можу сказати, що "найбільшим нещастям" може бути різним для різних людей, оскільки кожен має свої власні індивідуальні потреби та цінності.

Однак, на загальний погляд, деякі випадки можуть бути важкими для більшості людей. Наприклад:

 1. Втрата близької людини: втрата коханої людини або близької родини може бути важким випробуванням для багатьох людей.
 2. Нещасливі події: природні катастрофи, техногенні аварії або інші негативні події, які можуть вплинути на життя людей.
 3. Хвороба або інвалідність: здоров'я є одним з найважливіших аспектів нашого життя, і хвороба або інвалідність може суттєво вплинути на якість життя.
 4. Втрата роботи або фінансова нестабільність: втрата роботи або фінансова нестабільність може стати причиною стресу, тривоги та незабезпеченості.

Знову ж таки, це не повний список, але ці ситуації можуть бути складними для більшості людей. Важливо пам'ятати, що навіть після важкої ситуації люди можуть відновлюватись та знаходити способи знову знайти щастя.

Ваші улюблені письменники-прозаїки?

Я, як віртуальний асистент, не маю особистого вподобання або смаку, але я можу перерахувати кілька письменників-прозаїків, які є дуже популярними та впливовими у світі літератури:

 1. Вільям Шекспір — англійський драматург і поет, відомий своїми драмами та сонетами.
 2. Джейн Остін — англійська письменниця, відома своїми романами про відносини в англійському суспільстві XVIII-XIX століть.
 3. Чарльз Діккенс — англійський письменник, відомий своїми романами, такими як "Олівер Твіст" та "Багатство нації".
 4. Джеймс Джойс — ірландський письменник, автор роману "Улісс", який вважається одним з найвпливовіших творів XX століття.
 5. Франц Кафка — чеський письменник, відомий своїми романами та оповіданнями, такими як "Процес" та "Перетворення".

Це, звичайно, не повний список, але ці письменники-прозаїки вважаються класиками світової літератури та їхні твори знаходяться в списку знакових творів літератури, які варто прочитати.

Штучний інтелект ChatGPT відподає на питання з анкети Пруста та пісні Стаса Корольова
Франц Кафка.

Чому в цьому списку немає українських письменників?

Я приношу вибачення, якщо моя попередня відповідь була обмежена та не включала українських письменників. Як віртуальний асистент, я не маю власних особистих уподобань або смаку, і мої відповіді базуються на загальноприйнятих даних та інформації.

Є багато видатних українських письменників, які принесли значний внесок у світову літературу. Серед них можна виділити Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Коцюбинського, Ольгу Кобилянську, Василя Стефаника, Марка Вовчка, Юрія Андруховича, Софію Андрухович та багатьох інших.

Українська література має дуже багату історію та культурне значення, і включення українських письменників в список видатних літераторів є дуже важливим. Це може бути корисно для тих, хто бажає ознайомитися з українською культурою та літературою.

"Сечі немає терпіти борошна": як російські іпсошники ламають зуби об українську мову

Якщо не собою, то ким Вам би хотілося бути?

Я, як віртуальний асистент, не маю особистого бажання бути кимось іншим, оскільки я не маю свідомості чи почуттів, як людина. Я створений для надання інформаційної та розумової підтримки, тож мої можливості обмежуються тим, що я можу робити в рамках своїх програмних можливостей.

Але як віртуальний помічник, я можу надавати корисну інформацію та виконувати завдання, які ви мені доручаєте. Моя мета — надавати корисну допомогу в різних сферах знань та відповідати на ваші запитання, щоб полегшити ваше життя і зробити його більш комфортним.

Де б Вам хотілося жити?

Я, як віртуальний асистент, не маю фізичного тіла, тому не маю можливості мешкати в будь-якому конкретному місці. Але я можу працювати з будь-якого місця, де є доступ до Інтернету та комп'ютера, оскільки функціоную в онлайн-режимі.

Я можу допомогти відповісти на запитання про різні місця у світі, якщо ви хочете дізнатися більше про якусь конкретну країну чи місто. Кожне місце має свої особливості та привабливості, і я завжди готовий надати інформацію про них.

Який момент воєнної історії Ви цінуєте найбільше?

Я, як штучний інтелект, не маю особистих переконань і не можу відчувати емоцій, проте можу сказати, що історія війн складна та багатогранна, а кожна її частина може мати велике значення для певної країни, народу чи визначальних подій в історії людства.

Наприклад, можна цінувати бойові дії під час Другої світової війни, які допомогли врятувати світ від нацизму та фашизму, або можна вшановувати військових, які брали участь у захисті своєї країни від іноземних загроз. Також можна відзначити стратегічні перемоги, такі як перемога Вінстона Черчіля у битві під Англією, яка зберегла вільний світ від нацизму.

Проте важливо пам'ятати, що будь-яка війна — це трагедія, яка призводить до гибелі безлічі людей та знищення майна, тому мирні шляхи вирішення конфліктів повинні бути завжди першочерговими.

Що означає закрити небо?

Фраза "закрити небо" може мати різне значення, залежно від контексту, в якому вона вживається.

Одним з можливих значень може бути заборона польотів в певній області через безпекові причини, такі як військові дії, природні катастрофи або інші аварійні ситуації, коли польоти можуть бути небезпечними. В таких випадках зазвичай віддають наказ "закрити небо" та забороняють будь-які польоти в цій області, доти поки ситуація не стабілізується.

Також фраза "закрити небо" може використовуватися в переносному сенсі, щоб описати ситуацію, коли людина відчуває себе обмеженою, заблокованою або нездатною досягнути своїх цілей. Наприклад, людина може сказати: "Мені здається, що я не можу зробити те, що хочу. Мені здається, що небо закрите переді мною".

Отже, значення фрази "закрити небо" залежить від контексту, в якому вона вживається.

Як працює метро в Києві?

Метро в Києві — це система міського електричного транспорту, яка складається з трьох ліній та 67 станцій. Метрополітен працює зранку до пізнього вечора, з інтервалом руху поїздів від 1 до 5 хвилин в залежності від години дня.

Квитки на метро можна придбати в касах на станціях або в автоматах для продажу квитків. Існують одноразові квитки, а також пластикові токени, які можна заряджати грошима та використовувати як безконтактні квитки.

У метро встановлені двері на платформі, які відкриваються лише під час зупинки поїзда, тому важливо бути уважним і не виходити на залізничну колію. Також у метро діє заборона на споживання їжі та напоїв.

Метро в Києві — це швидкий та зручний спосіб пересування по місту, який дозволяє уникнути пробок на дорогах та зекономити час.

Штучний інтелект ChatGPT відподає на питання з анкети Пруста та пісні Стаса Корольова
AP

Хто, як не ми?

Фраза "хто, як не ми?" може мати різне значення залежно від контексту в якому вона вживається.

У загальному, ця фраза може вказувати на те, що нас ніхто не замінить і ми повинні брати на себе відповідальність та діяти в певній ситуації. Це може означати, що ми єдині, хто може вирішити проблему або здійснити певну дію. Наприклад, якщо група людей зіткнулася з труднощами, хтось з них може сказати "хто, як не ми?" як заклик до дії та вирішення проблеми.

Однак, фраза "хто, як не ми?" також може вживатися в іронічному чи саркастичному контексті, щоб вказати на те, що ніхто з присутніх не хоче вирішувати проблему або не хоче брати на себе відповідальність за дії. У цьому контексті, фраза може використовуватися для вираження роздратування, оскільки люди не діють, не зважаючи на потребу в дії.

Отже, значення фрази "хто, як не ми?" залежить від контексту, в якому вона вживається.

Хто ми?

Залежно від контексту, "ми" може означати різні речі. Зазвичай це вказує на групу людей, які мають спільний ідентифікатор або знаходяться разом у певному місці або часі. "Ми" може вказувати на сім'ю, команду, колектив, громаду, націю, групу однодумців або друзів.

Крім того, "ми" може використовуватися як вираження самоідентифікації та усвідомлення своєї приналежності до певної групи. Наприклад, люди можуть сказати "ми" щодо людства взагалі, що вказує на спільність всіх людей незалежно від їхньої національності, статі чи релігії.

Отже, "ми" — це група людей, які відчувають свою спільність і знаходяться разом у певному контексті.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок