Перейти до основного змісту
"Справа не в ЗНО, а в розумінні того, що ми тримаємо історичний фронт" – Олександр Алфьоров

"Справа не в ЗНО, а в розумінні того, що ми тримаємо історичний фронт" – Олександр Алфьоров

"Справа не в ЗНО, а в розумінні того, що ми тримаємо історичний фронт" – Олександр Алфьоров
.

На відміну від торішнього тестування, яке містило три блоки — з української мови, математики та історії України, — учасникам НМТНаціонального мультипредметного тесту-2023 пропонують два обов'язкові предмети — українську мову та математику – і один на вибір. Це історія України, іноземна мова, біологія, фізика чи хімія.

Кандидат історичних наук, автор YouTube-каналу про історію України Олександр Алфьоров вважає помилкою вилучення історії нашої держави з переліку обов’язкових предметів для вступу-2023. Про це він заявив у ефірі Радіо Промінь.

Олександр Алфьоров переконаний, що якраз зараз в українців нарешті прокинулось бажання вчити свою історію. Особисто він нині на передовій, тож лекції читає побратимам, які хочуть знати історію: "Вони розуміють, що ця війна іде за історію нашої держави, проти міфів, які нам навалює Російська Федерація".

"Усі ті наративи, які проти нас використовує РФ, точаться навколо кількох історичних періодів: це Совєтський Союз та Русь-Україна, яку викривили. Сьогодні з уст проклятого Путіна звучать слова про те, що Україну створив Совєтський Союз, Лєнін, Сталін, а Хрущов сп’яну подарував Крим. Як людям відповідати на це? Як відповідати на те, що вони кажуть, що Росія – це Русь?", – наголошує Олександр Алфьоров.

Читайте також: "Війна і російська пропаганда. Розбираємо історичні міфи з промови Путіна"

Тож він переконаний: справа не тесті, а в розумінні того, що ми зараз тримаємо історичний фронт: "Сьогодні нам треба бути готовими не тільки зі зброєю в руках, а й на інформаційному та історичному фронті. Бо вони дуже важливі в умовах гібридизації війни".

Діти мають прагнути вивчити предмет, щоб почати його розуміти. Мовляв, це як із математикою: щось пропустив, і ніколи не зрозумієш, чому московити прийшли на нашу землю, як і сто років тому. На думку історика, відповіді лежать на поверхні, але треба навчитися їх розуміти.

Тим часом в Українському центрі оцінювання якості освіти пояснили, чому історія Україні не є необхідним предметом для вступу, повідомляє "Освіторія". Заявили, що рішення про два обов’язкові предмети, серед яких немає історії України, для них було надзвичайно складним. 

Утім, як пояснила заступниця директора УЦОЯО Тетяна Вакуленко, саме українська мова та математика мають найвищу прогностичну валідність, тобто вони найкращим чином визначають потенційну успішність абітурієнта під час вступу до закладу вищої освіти. За її словами, у 2023 році до тестування спеціально додали дисципліни на вибір, щоб абітурієнти могли показати підготовку до різноманітних спеціальностей.

Редакторка: Тетяна Познякова.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок