Ще два українські фільми потрапили до програми "Берлінале-2023"

Ще два українські фільми потрапили до програми "Берлінале-2023"

Ще два українські фільми потрапили до програми "Берлінале-2023"
Кадр із фільму "Залізні метелики". Фото: кадр з фільму "Залізні метелики"

Берлінський міжнародний кінофестиваль у 2023 році пройде з 16 до 26 лютого. У програмі, зокрема, буде представлено кілька стрічок українських режисерів.

У програмі Panorama Dokumente покажуть документальний фільм "Залізні метелики" Романа Любого. Це секція фокусується на найбільш актуальному міжнародному кіно та присвячується суспільним та політичним темам.

Стрічка досліджує обставини збиття літака MH17 на Донбасі, риторику російських пропагандистів навколо цієї події та реакцію світової спільноти на злочин. Фільм поєднує документальні кадри з сучасним театром і анімацією.

Світова прем’єра стрічки відбудеться у конкурсній секції World Cinema Documentary Competition кінофестивалю "Санденс" у січні 2023 року.

У програмі Generation Kplus (категорія для дітей та підлітків, що презентує актуальні стрічки) покажуть документальний короткометражний українсько-німецький фільм "Прокидаючись у тиші" Міли Жлуктенко і Даніеля Асаді Фаезі.

Стрічка розповідає про українських дітей-біженців, що знайшли прихисток у колишній німецькій казармі. У своїх іграх діти відкривають військові символи з минулого та пов’язують їх зі своїм досвідом.

берлінале
Фільм "Прокидаючись у тиші" відібрали до програми Берлінале. Фото: berlinale.de/

Берлінський міжнародний кінофестиваль — кінофестиваль категорії А, який вважається одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу у сфері кіно. Повну програму оголосять 7 лютого.

Раніше Суспільне Культура уже розповідало про фільми, що покажуть у межах кінофестивалю.

Стрічку "Це побачення" української режисерки Надії Парфан відібрали до  конкурсної програми Berlinale Shorts 2023.

Ігровий повнометражний фільм "Ти мене любиш?" режисерки Тоні Ноябрьової представить Україну у межах конкурсної програми Panorama.

А до програми "Generation 14plus" увійшов документальний фільм української режисерки Аліси Коваленко "Ми не згаснемо".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок