Росіянка Анастасія Архіпова не очолюватиме журі літературної премії Андерсена

Росіянка Анастасія Архіпова не очолюватиме журі літературної премії Андерсена

Росіянка Анастасія Архіпова не очолюватиме журі літературної премії Андерсена
Фото: Unsplash

Російська ілюстраторка Анастасія Архіпова більше не очолює склад журі премії Ганса Крістіана Андерсена. Про це повідомили в пресрелізі на сайті премії.

Чому Архіпова відмовилася очолювати журі

У пресрелізі йдеться про те, що Анастасія Архіпова сама подала у відставку, адже усвідомлює важливість роботи Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY) та її статус у світі.

"Спільнота IBBY ґрунтується на довірі між її членами та на глибокому переконанні, що нікого не можна судити на підставі його національності або дій його уряду. Протягом останніх 70 років члени IBBY з усього світу працювали над досягненням спільних цілей, незважаючи на політичні перепони, фінансові кризи та природні катаклізми. Ми продовжуємо дотримуватися принципів IBBY і прагнемо об'єднати книги та дітей, незалежно від країни, уряду чи громадянства", – зазначає президентка IBBY Сильвія Варделл.

Росіянка Анастасія Архіпова не очолюватиме журі премії Ганса Крістіана Андерсена
Фото: ibby.org

Нова голова журі та підтримка України

Виконавчий комітет призначив колишню виконавчу директорку IBBY Ліз Пейдж керувати процесом формування журі 2024 року в якості тимчасової голови.

Також у пресрелізі зазначають, що "IBBY рішуче та однозначно засуджує військову агресію Росії проти України та підтримує Українську національну секцію IBBY в її роботі". Вони додають, що на сьогодні Міжнародна рада з дитячої книги (IBBY) зробила дві публічні заяви, що підтверджують цю позицію.

Росіянка Анастасія Архіпова не очолюватиме журі премії Ганса Крістіана Андерсена

Що відомо про призначення Анастасії Архіпової

На 38-му Всесвітньому конгресі Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY) президенткою журі премії імені Ганса Крістіана Андерсена 2024 року обрали російську ілюстраторку Анастасію Архіпову.

Це призначення обурило українців, які почали активно висловлюватися в соцмережі Twitter.

На початку січня стало відомо, що королева Данії відмовилась від патронату над Премією Ганса Крістіана Андерсена через росіянку в журі.

Премію Ганса Крістіана Андерсена заснували в 1956 році в Данії. Її вручають раз на 2 роки найкращим письменникам та ілюстраторам. Вона вважається найпрестижнішою премією для авторів дитячих творів. Свого часу її отримували такі письменники та письменниці, як-от Астрід Ліндгрен, Джанні Родарі, Туве Янссон.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок