Docudays UA дозволяє безкоштовно переглянути 5 документальних стрічок

Docudays UA дозволяє безкоштовно переглянути 5 документальних стрічок

Docudays UA дозволяє безкоштовно переглянути 5 документальних стрічок
Кадр із фільму "Останнє покоління". Фото: docudays.ua

До 31 грудня у онлайн-кінотеатрі Docuspace можна безкоштовно подивитись 4 українських та 1 зарубіжний фільм. Про це повідомляє команда фестивалю документального кіно Docudays UA на сайті.

Всі стрічки показують з англійськими субтитрами. На території України можна подивитися усі 5, а за кордоном лише одну — "Портрет на тлі гір".

"Казка про коника"

Фільм розповідає про найвідомішого українця в Естонії - монаха в миру і художника Анатолія Лютюка та його волонтерську місію на Донбасі.

Від початку війни на сході України у 2014 році Анатолій їздить туди із гуманітарними місіями. Він постійно бере із собою маленьку фігурку дерев’яного коника — саме вона "стає головним героєм" його оповідань з фронтових територій, представлених у форматі анімації.

"Земля Івана"

Стрічка розповідає про Івана Приходька – одного з останніх народних художників України

"Він самоук, але все, що створює пензлем або різцем, перетворюється на мистецтво, десь наївне, але чесне. Іван Приходько з тих, чиє світосприйняття та внутрішній світ генерують лише красу та радість", — говориться в описі стрічки..

Пізніше художника запрошують до Мистецького арсеналу, щоби показати свої роботи. Питання, на яке шукають відповідь у фільму: "Чи проміняє він маленьку сільську хатинку на гламурне міське життя, розливи Дніпра, сади та поля — на галерейні зали й товариство арткритиків та агентів?"

"Портрет на тлі гір"

Фільм розповідає про життя та творчість української художниці, фольклористки, етнографки, філософині, письменниці та фотографки Параски Плитки-Горицвіт. Історія фільму перетворилась на великий проєкт, який розпочався з архіву старих фотонегативів, випадково віднайдених у 2015 році.

Протягом тридцяти років мешканка гірського гуцульського села Криворівня Параска Плитка-Горицвіт фотографувала людей і місце, де жила. У 2015 році художники з Києва знайшли коробку з її фотонегативами. Це історія про зв’язок сьогодення і минулого, відображеного на випадково знайдених фотографіях.

"Світлий шлях"

Стрічка заснована на однойменній книзі журналіста Станіслава Асєєва.

Станіслав створював репортажі з рідного Донецька для різних українських медіа, після того, як частина Донбасу опинилася під контролем проросійських бойовиків у травні 2014 року. У 2017-му Станіслав потрапив у полон, більшість із 962-х днів якого провів у перетвореній на в’язницю "Ізоляції".

"Останнє покоління"

В центрі сюжету — дівчина Яна, яка "щодня прокидається з думкою про кінець світу". На думку вчених, у 2030 році ми запустимо ланцюгову реакцію, що спричинить кінець нашої цивілізації. Цей тягар підштовхує Янку до радикальних дій. Залученість до кліматичного руху починає грати головну роль у її повсякденному житті: робота й навчання відходять на другий план.

Команда Docudays UA готує уже 19-й Мандрівний міжнародний фестиваль, який має на меті сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні. Також у співпраці з Суспільне Культура – команда Docudays представить 10 історій стійкості, які покажуть, чому українці насправді перемагають.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок