Українців обурило призначення росіянки головою журі премії Ганса Крістіана Андерсена

Українців обурило призначення росіянки головою журі премії Ганса Крістіана Андерсена

Українців обурило призначення росіянки головою журі премії Ганса Крістіана Андерсена
. Фото: ibby.org

На 38-му Всесвітньому конгресі Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY) визначили президента журі премії імені Ганса Крістіана Андерсена 2024 року. Нею стала росіянка Анастасія Архіпова. На це звернула увагу журналістка та дитяча письменниця Ольга Русіна 27 грудня у Twitter.

"Їм це настільки не тисне, що Анастасія Архіпова буде головою журі аж до 2024 року. Цікаво, скільки дітей в Україні Росія вб'є за цей час? Колись я мріяла що одного дня і сама отримаю цю премію. Тепер, коли я думаю про неї, то відчуваю лише огиду", – написала вона.

Окрім росіянки Архіпової, до складу журі входять представники з Мексики, Великої Британії, США, Австрії, Аргентини, Лівану, Німеччини, Фінляндії, Китаю, Словенії та Франції.

Російські ЗМІ також повідомляють, що першого заступника директора Російської державної дитячої бібліотеки Дениса Безносова переобрано до складу Виконавчого комітету цієї найавторитетнішої міжнародної організації в галузі дитячої літератури.

Анастасія Архіпова є членом Московської спілки художників та працює професором Московської художньо-промислової академії ім. Строганова.

Вона з 2005 року є членом IBBY в Росії, а з 2006 по 2020 рік була обрана до складу Виконавчої ради IBBY. З 2016 по 2020 рік була членом журі премії Андерсена та ще багатьох інших.

У коментарях до допису українці висловили обурення таким призначенням. Зокрема нагадали, що росіяни вбили українського дитячого письменника Володимира Вакуленка під Ізюмом на Харківщині.

прмія андерсена
Українці висловили свої обурення під дописом про призначення росіянки головою журі премії Андерсена.

Премія імені Ганса Крістіана Андерсена — міжнародна премія, яку вручають за видатний внесок у дитячу літературу найкращим письменникам і художникам-ілюстраторам дитячої книги.

Лауреатів оголошують один раз на два роки. Для авторів дитячої літератури премія Андерсена є найпрестижнішою міжнародною нагородою. Часто її називають "Нобелівською премією для дитячої літератури".

Найвищою та найпочеснішою з трьох премій-нагород вважається Золота медаль з профілем казкаря. її отримували зокрема Сельма Лагерлеф, Астрід Ліндгрен, Туве Янссон та Джанні Родарі.

1979 року до "Особливого почесного списку Ганса Крістіана Андерсена" (Special Hans Christian Andersen Honor List) вписано ім'я Всеволода Нестайка та його книжку "Тореадори з Васюківки".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок