9 листопада, в День української писемності та мови, відбувся Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності-2022. До його написання долучилися українці з усього світу. 26 грудня у прямому ефірі "Українського радіо" оголосили переможців "Радіодиктанту-2022".
Переможців оголошувала виконавча продюсерка "Українського радіо" Юлія Шелудько.
"Це був наймасштабніший радіодиктант, адже раніше ми не отримували такої кількості листів", — зазначила пані Юлія. Також вона додала, що географія цьогорічного проєкту збільшилася — листи з диктантом надійшли з усієї України включно з тимчасово окупованими територіями, з усіх країн Європи, а також з інших континентів.
Усього організатори отримали трохи більш як 40 тисяч листів — понад 30 тисяч електронних і майже 10 тисяч паперових. Серед них — 5 листів, написаних шрифтом Брайлярельєфно-крапковий шрифт для написання і читання людьми з порушенням зору.
Листи з текстами Радіодиктанту перевіряли представники вчительської спільноти EdCamp Ukraine.

Повний список переможців Радіодиктанту національної єдності-2022:
- Галина Шура
- Христина Гоянюк
- Роман Гладик
- Володимир Тесленко
- Анна Гурська
- Леся Бойко
- Юлія Туманцева
- Тетяна Павлик
- Тетяна Остаповець
- Поліна Іванова
- Марія Бесараб
- Ольга Дерман
- Катерина Малікова
- Лілея Титаренко
- Каміла Тушинська
- Поліна Жученкова
- Єгор Берест
- Володимир Яслик
- Дар’я Верба
- Аліна Кожуховська
Серед них — двоє українських школярів (7 і 10 клас), харків’янка, яка тимчасово перебуває в Німеччині, а також переможниці минулорічного Радіодиктанту. П’ятеро з двадцяти переможців припустилися лише однієї помилки в тексті, п’ятнадцятеро — двох.
Текст Радіодиктанту національної єдності-2022 "Твій дім" написала Ірина Цілик, українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу. Читала диктант народна артистка, Герой України Ада Роговцева. До методичної роботи над Радіодиктантом уже традиційно долучилася мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.
Протягом 48 годин на діджитал-платформах Суспільного Радіодиктант набрав понад 650 тисяч переглядів. Завдяки розгалуженій сітці FM-покриття та середніх хвиль Радіодиктант могли чути люди в усіх куточках України, навіть за відсутності інтернету та електропостачання у найменших населених пунктах країни.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!