У NASA прокоментували, чи працював у них Дорж Бату

У NASA прокоментували, чи працював у них Дорж Бату

У NASA прокоментували, чи працював у них Дорж Бату
. Фото: Дорж Бату/Facebook

​​Останній тиждень у соцмережах тривають обговорення Доржа Бату – письменника звинуватили у створенні вигаданої біографії, нібито той брехав про роботу в NASA. Видання BBC News Україна 14 грудня опублікувало відповідь агенства щодо цієї ситуації.

За словами видання, речниця агентства Шеріл Уорнер відповіла: "Він не працював на NASA. Наша заява — це інформація, яку я маю надати".

На уточнююче питання в агентстві повідомили, що Бату мав все ж таки стосунок до діяльності організації: "Андрій Васильєв працював з підрядником NASA в 2013-2016 роках, але наразі не пов'язаний з агентством. Його погляди не відображають офіційні погляди NASA або уряду Сполучених Штатів".

Що сталося

7 грудня 2022 року Віктор Трегубов написав на своїй сторінці у Facebook пост про те, що Дорж Бату (справжнє ім'я письменника Андрій Васильєв) ніколи не працював в NASA.

Зокрема, він зазначив, що через власні джерела в NASA перевірив, чи працював там Васильєв, та отримав негативну відповідь.

Сам Дорж Бату 8 грудня у своєму Facebook зробив допис, де заперечив усі звинувачення Трегубова. Пізніше, він видалив цей допис, а також закрив свій акаунт у Twitter та видалив фото з Instagram — нині він відкритий лише для підписників. Окрім того, аватарки у всіх соціальних мережах Бату змінив на чорне коло.

бату дорж
Дорж Бату видалив допис із Facebook і закрив усі соцмережі.

9 грудня "Видавництво Старого Лева", де й друкував книги письменник, у пості у Facebook заявило, що не отримало переконливих доказів реальності фактів його біографії й тому припиняє з ним співпрацю.

"Книжки авторства Доржа Бату не додруковуватимуться. Книжки "Франческа. Повелителька траєкторій", "Франческа. Володарка офіцерського жетона", які вже є в наявності, будуть промарковані, як такі, в яких "Інформація про біографію автора не є достовірною", — зазначили у видавництві.

Більше про Доржа Бату, скандал довкола його біографії та останні зміни у його "Вікіпедії" – читайте у нашому матеріалі.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок