Окупанти зносять історичні будівлі в Маріуполі

Окупанти зносять історичні будівлі в Маріуполі

Окупанти зносять історичні будівлі в Маріуполі
. Фото: Історична правда

Росіяни почали зносити одноповерхову історичну забудову в центрі Маріуполя. Про це 30 листопада у Telegram-каналі повідомив радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

"Попри балачки про "відновлення історії міста", перші справжні історичні будинки часів позаминулого сторіччя йдуть під знесення. (…) Серед цих будинків є так звані "купецькі будинки", які зберігають справжню історію Маріуполя", — зазначив він.

Він нагадав, що в цих будинках торік був запроваджений проєкт відновлення історичних дверей "Двері мають значення". Їх реставрація проводилася коштами донатів від маріупольців. І це надавало нове життя цілому кварталу.

"Більше. Цього. Не буде. Окупанти залишають нам лише Лють", — підсумував радник мера.

Окупанти зносять історичні будівлі в Маріуполі
Окупанти зносять історичні будівлі в Маріуполі. Фото: PR.UA

Раніше Суспільне повідомляло, що росіяни грабують маріупольські музеї. Експонати вони планують вивезти в окупований Донецьк, а найбільш цінні — до Росії.

Зокрема армія Росії знищила Художній музей імені Архипа Куїнджі. На момент бомбардування в музеї не було оригіналів робіт Куїнджі.

Пізніше окупанти вивезли з музею оригінал картини Івана Айвазовського, дві роботи Миколи Дубовського, роботу Григорія Калмикова — посмертний портрет Куїнджі 1910 року, бюст Архипа Куїнджі від скульптора Володимира Беклемішева, три унікальні ікони кінця 19 сторіччя, грецьке Євангеліє 1811 року та предмети декоративно-прикладного мистецтва.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок