Смарагд, що пролежав на дні океану майже 400 років, продають, щоб допомогти Україні

Смарагд, що пролежав на дні океану майже 400 років, продають, щоб допомогти Україні

Смарагд, що пролежав на дні океану майже 400 років, продають, щоб допомогти Україні
. Фото: Андрій Нєбитов/FB

7 грудня на аукціоні Sotheby’s в Нью-Йорку продадуть перстень зі смарагдом вагою 6,25 карата. Обручка стане першим ювелірним виробом на торгах, кошти від продажу якого підуть на гуманітарні потреби в Україні.

"Хоча для нас уже традиція виставляти надзвичайні коштовності історичного та королівського походження, не кожного дня ми пропонуємо давно втрачені скарби з морських глибин", — кажуть в аукціонному домі.

Власниця смарагда — 81-річна американська філантропка, письменниця і спадкоємиця мережі готелів Sheraton Мітці Пердью. Коштовний камінь прикрашав перстень, який їй подарував покійний чоловік Френк.

"Мій покійний чоловік був найбільшим філантропом, якого я коли-небудь знала, і я була впевнена, що він був би задоволений таким використанням свого подарунка", — розповіла Пердью.

Смарагд, що пролежав на дні океану майже 400 років, продають заради України
Мітці Пердью побувала в Україні. Фото: Андрій Нєбитов/FB

Цього літа Мітці побувала в Україні та була вражена побаченим. Повернувшись додому, вона вирішила продати улюблену коштовність на аукціоні й передати кошти на гуманітарні потреби в Україні.

"Я провела там п'ять днів. Моя перша ніч була в бомбосховищі, тому вона була насиченою, але я повернулася з безмежним захопленням народом України, його силою, стійкістю і мужністю", — зазначила вона.

І додала: "Я ніколи не шкодуватиму про те, що виставила цей камінь на аукціон".

Смарагд, що пролежав на дні океану майже 400 років, продають заради України
Смарагд, що пролежав на дні океану майже 400 років, продають заради України. Фото: Андрій Нєбитов / Facebook

У 1960-х роках водолаз Мел Фішер з командою виявили затонулий корабель "Санта-Маргарита" біля узбережжя Флориди, а пізніше змогли дістати скарб. Окрім згаданого смарагду, на кораблі вдалось знайти 180 000 срібних монет, 24 тонни болівійського срібла, 125 золотих злитків і колекцію венесуельських перлин. Інші смарагди із затонулого корабля виставили на аукціон у 2017 році.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок