Дмитро Шуров прокоментував десятку фіналістів Нацвідбору на "Євробачення-2023"

Дмитро Шуров прокоментував десятку фіналістів Нацвідбору на "Євробачення-2023"

Дмитро Шуров прокоментував десятку фіналістів Нацвідбору на "Євробачення-2023"
Дмитро Шуров. Фото: Ігор Ткач/Радіо Промінь

Суспільне Мовлення оприлюднило імена 10 фіналістів Національного відбору на "Євробачення-2023". Фінал відбудеться рівно за місяць — 17 грудня у Києві. Більше про фіналістів і критерії відбору в ефірі радіо "Промінь" ведучим Анні Заклецькій і Дмитру Захарченку розповів музичний продюсер Національного відбору на Євробачення-2023 Дмитро Шуров (Pianoбой).

Сам він зараз на півдні України з концертами для бійців ЗСУ, тож на зв'язок із Радіо Промінь вийшов одразу після виступу. Цілий місяць до цього Дмитро Шуров разом із командою Суспільного, можна сказати, жив "Євробаченням". Із майже 400-от заявок за цей час відібрали спочатку 36-ть виконавців, а вже з них — десяток найкращих.

"Всім нам, маю на увазі українців, важливо, щоб Україна була представлена максимально гідними, талановитими й готовими до цього людьми. І на думку команди Суспільного й мою, цей шортлист — це саме ці люди", — переконаний Дмитро Шуров.

При цьому він шкодує, що місць у фіналі всього десять. І що деякі виконавці не потрапили в шортлист, бо не задовольнили всі критерії конкурсу. Це, зокрема, стосується гурту "Циферблат", який увійшов у лонглист Нацвідбору, але в фінал не потрапив.

"Маю надію, що і наступні відбори, і взагалі українська музика не зупинятиметься, тому що дуже багато за межами цієї десятки яскравих людей, яскравих артистів. Вже можу сказати, оскільки оприлюднений шортлист, що найміцніша, на мою думку, зараз попгрупа в Україні — це "Циферблат", яка тільки розвивається, але, на жаль, не пройшла в десятку".

Цікаві факти про фіналістів Нацвідбору на "Євробачення-2023"
Дмитро Шуров прокоментував десятку фіналістів Нацвідбору на "Євробачення-2023"
Фіналісти Нацвідбору на "Євробачення-2023".

Серед тих, хто вийшов у фінал Нацвідбору на "Євробачення-2023":

  • 2TONE — "Квітка"
  • Angelina — "Stronger"
  • DEMCHUK — "Alive"
  • FIINKA — "Довбуш"
  • Jerry Heil — "WHEN GOD SHUT THE DOOR"
  • KRUTЬ — "Колискова"
  • Moisei — "I'm Not Alone"
  • OY Sound System — "Ой, тужу"
  • Tember Blanche — "Я вдома"
  • "TVORCHI — "Heart Of Steel"

Усі вони пройшли через чотири етапи відбору.

Перший — це прослуховування записів і вибір пісень. Після цього 36 виконавців запросили в Київ заспівати наживо. На цьому етапі, за словами музичного продюсера Нацвідбору, було зрозуміло,  що людина несе зі сцени, яка в неї енергетика й чи готова представляти Україну. Далі команда Суспільного перевірила, чи відповідають претенденти правилам конкурсу.

І лише після цього формувався остаточний список фіналістів, каже Дмитро Шуров: "Мені дуже хотілось, щоб Україна побачила в фіналі максимально широку палітру української музики, щоб були представлені різні стилі. І я дуже щасливий, що в нас є там і суперова етніка, просто така трушна представниця етнічної музики, і сучасна поппісня, і рок-гурт, є пісні, які, я впевнений, люди будуть слухати і після Євробачення. Це для мене важливо, я вважаю, що музика має жити довго, тому радий, що саме ці пісні пройшли туди".

Тарас Тополя про "Євробачення-2023": "Це буде соціальний конкурс про спільну візію майбутнього України та Європи"

Фінал Нацвідбору на "Євробачення-2023" відбудеться 17 грудня. Задля безпеки його проведуть у бомбосховищі і транслюватимуть наживо на ТБ. До складу журі Нацвідбору увійшли Тарас Тополя, Джамала та Юлія Саніна, яких українці обрали самостійно.

Переможець Нацвідбору представлятиме Україну на 67-му міжнародному пісенному конкурсі "Євробачення". Від імені України у травні наступного року його прийматиме Ліверпуль (Велика Британія).

Редакторка текстової версії: Тетяна Познякова.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок