Правоохоронці знову приїхали з обшуками у "Довженко-Центр"

Правоохоронці знову приїхали з обшуками у "Довженко-Центр"

Оновлено
Правоохоронці знову приїхали з обшуками у "Довженко-Центр"
Довженко-Центр. Фото: Довженко-Центр

10 листопада поліція, прокуратура та СБУ проводили обшуки в "Довженко-Центрі". За словами працівників — шукали документи, повʼязані із попереднім керівником та забудовником. Вранці 11 листопада у Telegram-каналі "Довженко-Центру" зʼявилось нове повідомлення про повторний приїзд силових органів.

"Сьогодні Довженко-Центр не працює, оскільки ми перейшли на 4-денний робочий тиждень через недофінансування. Правоохоронці очевидно збираються ламати двері", — йдеться у повідомленні.

Співробітники підозрюють, що Держкіно планує ще раз спробувати привезти Юлію Каждан на робоче місце. Напередодні правоохоронці розпитували, чому новопризначена в.о. гендиректорки не присутня на робочому місці.

Пізніше у соцмережах Центру повідомили, що до інституції приїхав також заступник Голови Державного агентства України з питань кіно Максим Александров та пані Каждан: "Слідчі заборонили знімати журналістам та працівникам на території Центру. Юлія Каждан відмовилась спілкуватись з журналістами".

Близько 13 години у соціальних мережах "Довженко-Центру" повідомили, що слідчі знову "призупинили" обшуки, "оскільки працівники Довженко-Центру відсутні на робочих місцях".

Силовики, Юлія Каждан та представники Держкіно вийшли з будівлі Центру.

Правоохоронці знову приїхали з обшуками у "Довженко-Центр"
Правоохоронці знову приїхали з обшуками у "Довженко-Центр". Фото: Ірина Сорока

Правоохоронці знову приїхали з обшуками у "Довженко-Центр"
Під приміщенням Центру зібрались журналісти та небайдужі громадяни. Фото: Ірина Сорока

Що відомо

10 листопада у Telegram-каналі "Довженко-Центру" зʼявилось повідомлення, що в приміщенні інституції проводять слідчі дії.

Керівник кіноархіву Олександр Телюк у коментарі Суспільне Культура зазначив: "Самі поки не розуміємо мотивів слідчих дій. Шукають документи про зв'язки попереднього директора з забудовником". Також він додав, що попереднього письмового запиту на ці документи не робили.

Олена Гончарук, яку 2 листопада Держкіно відсторонило від виконання обовʼязків в.о. генеральної директорки, вважає, що ці обшуки — це "силове захоплення Довженко-Центру".

У прокуратурі журналістці Суспільного Каріні Бугайченко повідомили, що слідчі дії проводяться на законній підставі у звʼязку з ухвалою слідчого судді у межах кримінального провадження щодо "зловживання владою або службовим становищем".

Окрім документів, правоохоронці вилучили й печатку, а, залишаючи будівлю, не надали працівникам установи копії протоколу. Як зауважила Олена Гончарук, вилучення печатки може бути розцінено, як крадіжка.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок