"Довженко-Центр" оцифрував мультфільм про біологічну зброю "Марс XX"

"Довженко-Центр" оцифрував мультфільм про біологічну зброю "Марс XX"

"Довженко-Центр" оцифрував мультфільм про біологічну зброю "Марс XX"
. Фото: кадр із мультфільму

"Довженко-Центр" оцифрував 8-хвилинний мультфільм про біологічну зброю "Марс XX", який досі вважався втраченим. Про це повідомила сама інституція у спільному з виданням DTF Magazine проєкті про 10 героїв-монстрів української анімації, які вийшли у світ із 1960-х до 1990-х років в Instagram.

Це стрічка 1969 року, яка зображає історію безумного вченого-винахідника нової зброї масового ураження. За сюжетом, він пропонує її для застосування Марсові – давньоримському богу війни.

Над мультфільмом працювали сценаристка Ірина Гурвич і художник-постановник Генріх Уманський.

У "Довженко-Центрі" зазначили, що цей фільм – політична сатира і протест проти створення біологічної зброї. Кінознавці вважають, що візуальне рішення Уманського відсилає до німецького експресіоністичного кіно 1920-х, а насамперед – стрічки "Кабінет доктора Каліґарі" Роберта Віне.

"Там також головним героєм був безумний вчений, а події розгорталися у викривлених декораціях, які підкреслювали стан безумства", – підкреслюють у фільмофонді.

Команда "Довженко-Центру" знайшла цю роботу, створюючи програму для "Дивне, химерне, фантастичне" — серії кіносеансів, протягом якої глядачам показали рідкісні українські стрічки у супроводі лекцій від кінознавців.

2 листопада Держкіно відсторонило Олену Гончарук від виконання обов’язків в.о. генерального директора "Довженко-Центру". У відповідь працівники інституції випустили заяву, не погоджуючись з діями Держкіно та не визнаючи процедуру призначення нового керівника.

Більше про ситуацію навколо реорганізації "Довженко-Центру" дивіться в відеоблозі журналістки Суспільне Культура Олесі Котубей.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок