Премія "Кіноколо" оголосила своїх переможців

Премія "Кіноколо" оголосила своїх переможців

Премія "Кіноколо" оголосила своїх переможців
Кадр із фільму "Памфір" Дмитра Сухолиткого-Собчука. YouTube/Indie Sales

20 жовтня відбулась церемонія нагородження лауреатів п’ятої Національної премії кінокритиків "Кіноколо". Усі найбільші нагороди (аж 5 з 10) забрала стрічка Дмитра Сухолиткого-Собчука "Памфір" – найкращий фільм, найкращий сценарій, найкращий режисер, найкращий актор (Олександр Яцентюк) та відкриття року.

Найкращим анімаційним фільмом назвали роботу режисерок Марини Степанської та Анни Дутко "МИ, ЄВРОПА", а найкращим короткометражним ігровим фільмом – "Ти в порядку?" режисерки Наталки Ворожбит.

"Нескінченність за Флоріаном" режисера Олексія Радинського визнана найкращим документальним фільмом. Нагороду як найкраща акторка отримала Оксана Черкашина, яка зіграла у стрічці "Клондайк" режисерки Марини Ер Горбач (саме цей фільм представлятиме Україну на "Оскарі" у номінації "найкращий фільм іноземною мовою").

Окремо відзначили й колектив "Довженко-Центру" – Станіслава Битюцького, Альону Пензій та Олександра Телюка за цикл показів "Дивне, химерне, фантастичне". Вони отримали нагороду у номінації "За досягнення".

Більше про ситуацію навколо реорганізації "Довженко-Центру" дивіться у відеоблозі журналістки Суспільне Культура Олесі Котубей.

Фільм про Маріуполь вбитого росіянами режисера Мантаса Кведаравічюса відкриє фестиваль Docudays UA

Окрім цього у межах премії вручили дві спеціальні відзнаки:

– литовському режисеру Мантасу Кведаравічюсу, який загинув у тимчасово окупованому Маріуполі;

– голові пресслужби полку "Азов" Дмитру "Оресту" Козацькому; його фільм "Останній день на Азовсталі" раніше отримав премію цьогорічного фестивалю Kharkiv MeetDocs, а його фото здобули золото та срібло фотовиставки Prix de la Photographie Paris.

Спеціальні відзнаки вручав кінокритик Алекс Малишенко.

"Мої думки тихі", "Віддана", "Поводир": Netflix придбав права на сім українських фільмів

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок