У Держкіно вважають, що приватизація не вплине на діяльність "Довженко-Центру"

У Держкіно вважають, що приватизація не вплине на діяльність "Довженко-Центру"

У Держкіно вважають, що приватизація не вплине на діяльність "Довженко-Центру"
. Фото: Довженко-Центр

17 жовтня Фонд державного майна розпочав процес приватизації двох корпусів "Довженко-Центру". Голова Державного агентства з питань кіно Марина Кудерчук заявила, що це не вплине на роботу інституції, бо стосується тільки тих будівель, які здавалися в оренду. Про це 18 жовтня повідомило видання УНІАН.

"Два корпуси Центра Довженка загальною площею близько 9 тисяч квадратних метрів, які Фонд держмайна виставив на приватизацію, понад 20 років жодним чином Центр не використовував для реалізації будь-яких культурних проєктів. Ці квадратні метри Центр просто надавав у оренду. Центральний корпус Центру Довженка, в якому відбуваються мистецькі заходи та розміщена унікальна колекція установи, залишається на балансі", — сказала очільниця Держкіно.

Сам "Довженко-Центр" у своєму Facebook заявляє, що "Про приватизацію ми дізналися з листа Фонду Держмайна. Звісно, Держкіно не доносило до нас цю інформацію. Також ми не отримували пропозицій, як Центр надалі буде утримувати себе і колекцію".

"Хірургічне втручання в тіло живої людини". Що відбувається з "Довженко-Центром" і до чого тут забудова й анімація

У коментарі для Суспільне Культура речниця Фонду держмайна Діана Давітян уточнила, що "Фонд держмайна не приймав жодних рішень про приватизацію ДП "Національний центр Олександра Довженка".

"Згідно закону, особи, що зацікавлені в приватизації конкретного об'єкту, можуть направити у Регіональне відділення відповідний запит. Що і сталось в даному випадку. Орган управління ДП "Національний центр Олександра Довженка" – Держкіно, – згоду на приватизацію надав, – додала вона. – Рішення щодо приватизації об'єктів державного майна не ухвалюється за один день. Окрім згоди органу управління необхідно, щоб об'єкт не був заборонений до приватизації".

Більше про ситуацію навколо реорганізації "Довженко-Центру" дивіться у відеоблозі журналістки Суспільне Культура Олесі Котубей.

"Кортіло якнайшвидше знищити інституцію": ексдиректор Довженко-Центру відреагував на новину про реорганізацію інституції

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок