В Австралії екоактивісти "приклеїли" себе до картини Пабло Пікассо

В Австралії екоактивісти "приклеїли" себе до картини Пабло Пікассо

В Австралії екоактивісти "приклеїли" себе до картини Пабло Пікассо
Фото: Matt Hrkac

9 жовтня двоє активістів руху "Повстання проти вимирання" (Extinction RebellionСоціально-політичний рух, котрий використовує методи ненасильницької боротьби, щоби виступати проти кліматичних змін, втрати біорізноманіття і ризику соціально-екологічного колапсу) приклеїли себе до цінної картини Пабло Пікассо в Національній галереї Вікторії, що в Австралії, щоб привернути увагу до екологічних проблем напередодні виборів штату наступного місяця. Про це повідомляє The Guardian.

Протестувальники, які були заарештовані та пізніше звільнені без пред'явлення звинувачень, за допомогою суперклею приклеїли себе до картини Пікассо "Вбивства у Кореї", яка була надана в оренду галереї у межах виставки "Століття Пікассо". Картина, яка була захищена склом з оргскла, не постраждала.

Екоактивісти заявили, що вибрали антивоєнну експресіоністську картину Пікассо 1951 року, щоб закликати всі уряди, корпорації та установи вжити заходів для подолання глобальної екологічної кризи.

Представник Extinction Rebellion Бред Хоумвуд сказав, що "ми знали, що можемо зробити цю акцію, не пошкодивши саму картину. Від початку нашим наміром було приклеїтись до оргскла, що її захищає".

Оксана Забужко та Наріман Алієв: як соцмережі відреагували на твіт Ілона Маска

На кадрах, розміщених у соціальних мережах, видно, як протестувальники кричать, а біля картини стоять охоронці. Протестувальники стоять біля плаката з написом "Кліматичний хаос = війна і голод", в той час, як один з активістів вигукує: "Стоп вугілля, стоп газ, стоп нафта, стоп вирубка лісу".

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок