Українська "Вікіпедія" за вересень виборола в російської 15 мільйонів переглядів

Українська "Вікіпедія" за вересень виборола в російської 15 мільйонів переглядів

Українська "Вікіпедія" за вересень виборола в російської 15 мільйонів переглядів
Вікіпедія. Фото: Getty Images

Розрив між українською "Вікіпедією" і російською скоротився до 18 мільйонів переглядів, повідомив виданню Detector Media співзасновник ГО "Вікімедіа Україна" Юрій Пероганич.

За його словами, частка переглядів російської "Вікіпедії" з території України впала до 47% (-9%) – було 113 млн, стало 98 млн переглядів (-15 млн), тоді як частка переглядів української версія виросла до 38% (+6%) — було 65 млн, стало 80 мільйонів переглядів (+15 мільйонів). Таким чином, українська "Вікіпедія" максимально наблизилася до російської за час спостережень з грудня 2015 року.

Як зазначив Юрій Пероганич, в українському суспільстві тривають глибинні процеси звільнення від колоніальної залежності, що проявляються у все більшій довірі до українськомовних джерел: "Незворотність і швидкість цих процесів залежить від успіхів наших Збройних Сил і гуманітарної політики держави".

Українські книги з’являться в книжкових супермаркетах Німеччини
Українська "Вікіпедія" за вересень відвоювала в російської 15 мільйонів переглядів

Стаття про вторгнення РФ в Україну стала найпопулярнішою у "Вікіпедії" – у червні 2022 року її переглянули понад 2,5 мільйона рази. Серед найпопулярніших: стаття про Олексія Арестовича, про очільника українського націоналістичного руху Степана Бандеру та про "Привида Києва", збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації.

Наприкінці липня 2022 року українська "Вікіпедія" посіла 16 місце за кількістю статей серед 328 мовних розділів онлайн-енциклопедії. Станом на 8 серпня відрив від арабської версії становить 2738 статей.

У Японії видали книгу української школярки про війну

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок