Письменник Володимир Вакуленко закопав свої записи перед викраденням

Письменник Володимир Вакуленко закопав свої записи перед викраденням

Письменник Володимир Вакуленко закопав свої записи перед викраденням
. Фото: Iryna Novitska/Facebook

Доля письменника з Ізюма Володимира Вакуленка, про зникнення якого Суспільне Культура розповідало у квітні, досі не відома. 24 вересня письменниця Вікторія Амеліна у Facebook повідомила, що митець закопав свої записи під вишнею біля дому за день до того, як потрапив у полон.

"Я була в селі Капитолівка Ізюмського району в батьків письменника і волонтера Володимира Вакуленка. 23 березня 2022 року, Володя, знаючи, що окупанти ще прийдуть за ним, закопав свої записи під вишнею і сказав батькові: "Коли наші прийдуть, віддаси", — написала вона.

Росіяни забрали Володимира у полон 24 березня.

"Поширю наразі оце: "Усе буде Україна! Я вірю в перемогу".
Письменник Володимир Вакуленко закопав свої записи перед викраденням
Фото: Victoria Amelina/Facebook

"Про публікацію решти щоденника думаємо разом з рідними Володимира Вакуленка, українським ПЕН та Харківським ЛітМузеєм, який прийме в колекцію оригінал. В сенсі як, коли і де публікувати. (...) ми ще зберігаємо надію. Сподіватися треба до останнього",зазначила Амеліна.

Письменник Володимир Вакуленко закопав свої записи перед викраденням
Письменник Володимир Вакуленко закопав свої записи перед викраденням. Фото: Victoria Amelina/Facebook

Друзі й рідні поширюють дописи з гештегом #SaveVakulenko та просять небайдужих розповсюдити інформацію про нього. Зокрема письменниця Оксана Забужко написала:

"Та якби ви, гуси скубані, ПОЛОВИНУ того шуму, що зняли в інформпросторі довкруг на-фіг-кому-впалого Шишкіна, зчинили довкруг зникнення УКРАЇНСЬКОГО письменника Володимира Вакуленка з окупованої РОСІЯНАМИ Ізюмщини (він не евакуювався, бо доглядав аутичного сина, гугліть!) (...) Але про Вакуленка, на відміну від Шишкіна, в нашому інформпросторі була тільки вістка, ще квітнева, від колишньої дружини: що його з сином орки забрали вдруге, він у полоні..."

Андрій Бондар: "Українці – неспокійні, хаотичні, борзі, нарвані. Ми темпераментний народ"

Володимир Вакуленко — український громадський та літературний діяч, контрлітератор, прозаїк, поет, перекладач, автор 13 книжок

Свій стиль характеризує як "контрлітература", називаючи так експериментальний стиль на ґрунті постмодернізму, модернізму та неокласицизму, з елементами логічного абсурдизму.

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок